Luky z Odsúdených: Prečo skončil v base? (2)

21.01.2011 13:57 Topstar.sk

Luky z Odsúdených: Prečo skončil v base? (2)

Dokázal sa odraziť od dna, hoci na prvý pohľad by spôsob, akým to herec Lukáš Hoffman dosiahol, mohli ostatní považovať za hriech. Krádež, ktorou to dosiahol mu však pomohla odraziť sa od dna a nový život začal žiť v base medzi štyrmi stenami. NOVINY.SK vám prinášajú druhú časť Lukyho príbehu tak ako ho zachytil reportér TV JOJ Laco Ďurkovič ešte v roku 2008.

Nevedeli sme ako a kde ho hľadať. Hovoriť o získaní kontaktu na človeka, ktorý nič nemá a spí tam, kde sa „zadarí“, je úplne zbytočné. Keď sme sa lúčili, Luky sľúbil, že sa niekedy ukáže v redakcii TV JOJ. To sa však nestalo.

Po odvysielaní reportáže „Z ulice“ sa však odohralo niečo, čo sme nečakali. Do redakcie zatelefonovala žena, ktorá sa neskôr predstavila ako Lukyho mama. Priniesla nám list z väzenia a vyrozprávala trochu iný, aj keď vlastne stále ten istý príbeh. O jedinom dieťati a o veľkom trápení, ktoré s ním mala. „Ľúbim ho, veď som matka, strašne mi však ublížil. Sľúbil mi, že už na drogy nesiahne. A to nesplnil,“ povedala.

Vďaka listu, ktorý nám priniesla Lukyho mama, sme sa dozvedeli, že jej syn je vo väzení v Želiezovciach. S kamerou sme ho šli navštíviť. „V noci po našom stretnutí, celé mi to nejako prebehlo hlavou a som si povedal, že už to tak nejde,“ hovorí Luky, z ktorého sa stal chlap ako hora. Bol skutočne na nepoznanie.

Luky nám rozpovedal o tom, ako sa nechal chytiť pri krádeži, aby sa dostal z ulice. Narkoman veľa možností ako sa dostať z prostredia drog nemá. A účel svätí prostriedky. Basa ako posledná záchrana a prvá stanica na ceste za novým životom.

Keď Luky odkazoval mame z basy, že nič nesľubuje, zachoval sa na narkomana veľmi triezvo. Sľubov už dal vo svojom živote dosť. Všetkých, ktorí mu verili a dávali vždy novú šancu, sklamal. Teraz to bude len na ňom. Dokázať, že si to vybojuje sám.

Luky súhlasil s návrhom na liečbu zo závislosti a dal sa preložiť do leopoldovskej väznice so špeciálnym programom. Uvidíme ako sa mu bude dariť.

Tretiu časť príbehu Lukáša Hoffmana zverejníme už v pondelok.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Laco Ďurkovič

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:40 Súdna sieň
19:00 Krimi
16:50 Profesionáli II.
17:55 Profesionáli II.
18:50 Fórky, vtipky XXVII.
17:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
18:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
19:00 Fantastické torty
17:25 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
17:40 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
16:35 Dvě svatby
18:15 Velký draft
20:15 Zlato