Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Šialená príprava hviezdy na rolu! Šesť rokov trénoval pre TÝCHTO šesť minút pred kamerou!
Zdielať na

Šialená príprava hviezdy na rolu! Šesť rokov trénoval pre TÝCHTO šesť minút pred kamerou!

Archívna reportáž

Cooper má už aj Oscara za jeho predchádzajúci film

Film v produkcii Stevena Spielberga a Martina Scorceseho sa zameriava na manželstvo slávneho skladateľa Leonarda Bernsteina (†72) s herečkou Feliciou Montealegre (Mulligan) uprostred jeho afér s mužmi aj ženami. Premiéra v kinách bude už 22. novembra. Po uvedení traileru k novému filmu Maestro s hercom Bradleym Cooperom (48) sa spustila vlna kritiky kvôli jeho úprave nosu. Bol vraj dočista zbytočne stereotypný a Bernstein taký veľký nos ani nemal.  Cooper prezradil, že sa venovlai nielen zovňajšku, ale najmä vernému zobrzeniu toho, aké úsilie venoval tréningu dirigenstva.

​Populárny americký herec Bradley Cooper má ambície dokázať, že okrem herectva zvláda aj réžiu a scenáristiku. V týchto troch pozíciách sa uvedie v novom filme Maestro o slávnom hudobnom majstrovi židovského pôvodu, Leonardovi Bernsteinovi. Aby bol v úlohe tohto majstra čo najdokonalejší, dal si vymodelovať nos podľa jeho podoby, ale nie všetci to zobrali kladne. "Ak Bradley nedokáže hrať rolu identicky, potom ho neobsadzujte – získajte židovského herca," pustila sa do kritiky napríklad britská herečka a aktivistka Tracy-Ann Obermann zabúdajúc, že to Bradley je za film zodpovedný.

Pre Coopera bolo ale veľmi dôležité byť autentický najmä v dirigentskom majstrovstve Bernsteina a celkom sa vraj tomu oddal. Počas Q&A po premietaní filmu v New Yorku prezradil, ako dlho mu trvalo, pokým sa naučil dirigovať viac ako šesťminútovú skladbu, ktorú zahral Londýnsky symfonický orchester v Ely Cathedral v roku 1976 pod taktovkou majstra Bernsteina.

"Tej scény som sa obával, pretože sme ju nahrávali naživo s Londýnskym symfonickým orchestrom," povedal Cooper moderátorovi. "Strávil som šesť rokov učením sa, ako dirigovať šesť minút a 21 sekúnd hudby," zdôraznil herec. Spoliehal sa vraj na pomoc skvelých učiteľov, vrátane riaditeľa Metropolitnej opery Yannicka Nézeta-Séguina. Ten pre neho nahral videá so všetkými zmenami tempa a mal tak skvelý materiál, na ktorom mohol stavať. Niet pochýb, že to je ďalšia rola, v ktorej Cooper zažiaril a zrejme zamieri opäť až k Oscarom.

Pre ženu

Najčítanejšie