Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Sotva Krampola pustil z nemocnice, už je znovu naspäť a rovno na JIS!
Zdielať na

Sotva Krampola pustil z nemocnice, už je znovu naspäť a rovno na JIS!

Archívna reportáž

Peripetie so zdravím prenasledujú herca Jiřího Krampola (85) už nejakú dobu, v posledných mesiacov však nabrali na intenzite. Každú chvíľu preto chodí do nemocnice. Len čo ho nedávno prepustili, trúfol si ísť pokrstiť svoju novú knihu Vylomeniny Jiřího Krampola, odkiaľ ho však musela previesť sanitka rovno na JIS-ku.

​Pre herca a zabávača Jiřího Krampola je spoločenský život nevyhnutnou súčasťou života. Má to však aj svoje tienisté stránky vzhľadom na jeho zdravotné problémy s pľúcami a prieduškami, ktoré si so sebou nesie už od detstva. Pokiaľ chodil často k moru a viedol aktívny život, to až tak nepociťoval ako teraz, napokon, má už aj slušný vek. V lete oslávil 85. narodeniny a pri tej príležitosti nakrútili o ňom dokument a práve teraz pokrstil aj svoju novú knihu.

Hoci bol krátko pred jej krstom v nemocnici, veril, že ho dali dostatočne dokopy a po prepustení sa neváhal krstu osobne zúčastniť. Tešil sa na stretnutie s kolegami, o ktorých sa vo svojej knihe zmienil, ako sú Miloš Nedbal, Jiří Kodet, Jan Přeučil, Rudolf Hrušínský, Miloslav Šimek, Josef Fousek a ďalší. Mnohí z nich na krst do Radiocafé aj prišli. "Bolo to veľmi príjemné stretnutie a urobilo mi to veľkú radosť. Mnoho z nich som dlho nevidel," s nadšením povedal pre Expres.cz Krampol, Žiaľ, krátko po skončení krstu mu prišlo nevoľno a volali sanitku, ktorá ho odviezla opäť do nemocnice rovno na JIS-ku.

Vypočujte si jeden z najnovších rozhovorov s hercom:

"Asi som si to spôsobil sám. Nezapríčinili to moje ťahajúce sa problémy s prieduškami, ale nachladnutie. Urobil som chybu, že som sa vykúpal a potom som šiel von a následne do vykúrenej miestnosti. Preto som začal lapať po dychu," vysvetľoval herec a tvrdil, že sa cíti už lepšie. "Dali mi dýchadlo, infúziu. Už je mi lepšie. Som, holt, starý človek a problémom so zdravím sa v mojom veku nevyhnem," konštatoval len tak ľahko sa nevzdávajúci Jiří Krampol, ktorý je presvedčený, že bude zakrátko z nemocnice opäť doma.

Pre ženu

Najčítanejšie