Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Nádor v hlave ako citrón, boj sa začína! Mladý seriálový fešák priznal trpkú diagnózu!
Zdielať na

Nádor v hlave ako citrón, boj sa začína! Mladý seriálový fešák priznal trpkú diagnózu!

Zdroj: Instagram/BC

Neprejde snáď týždeň, aby sa neobjavila informácia o vážnych diagnózach, či dokonca úmrtí známych tvárí zo šoubiznisu či športu doma i vo svete. Nedávno sa k tým, ktorí zvádzajú najťažší boj, pridal americký herec, tanečník a model Barton Cowperthwait (31) zo seriálu Tiny Pretty Things, ktorému diagnostikovali nádor v mozgu v druhom štádiu. Zakrátko má podstúpiť operáciu, ktorá ho bude stáť riadny balík peňazí, preto sa snaží vyzbierať peniaze aj od verejnosti.

Americký herec Barton Cowperthwait sa stal známym najmä svojím stvárnením Orena Lennoxa v baletnej dráme spoločnosti Netflix Tiny Pretty Things. Objavil sa aj v epizódach seriálov Fosse/Verdon a Girls5Eva, ako aj v televíznom filme Imposters z roku 2022. Skvelo rozbehnutú kariéru mu však môže narušiť jeho vážna diagnóza, o ktorej sa dozvedel len nedávno. Rozhodol sa na Instagrame zdieľať ešte z nemocnice svoj problém spolu so snímkami dvoch skenov mozgu s "gliómom v druhom štádiu", teda nádorom vo veľkosti citróna v pravom prednom laloku.

Poznamenal zdanlivo lakonicky, že tento "celkom slušný nádor na mozgu" sa nerozšíril nikde inde v jeho tele. "Jediný spôsob liečby je operácia mozgu," uviedol Barton Cowperthwaite. "Doktori sú zatiaľ presvedčení, že dokážu odstrániť väčšinu nádoru a že po úspešnej operácii a nejakej rehabilitácii budem fungovať ako moje (úžasné, talentované, brilantné, veselé) ja," dodal s tým, že skeny a kontroly budú súčasťou jeho zvyšku života. "Za posledných osem týždňov som mal niekoľko záchvatov, z ktorých posledný ma priviedol na pohotovosť," vysvetľoval, čo predchádzalo rozhodnutiu riešiť svoj stav u lekárov, ktorí mu následne urobili vyšetrenia mozgu, vrátane magnetickej rezonancie, a výsledok ho rozhodne nepotešil.

Barton v seriáli Tiny Pretty Things:

No zdá sa, že nestráca optimizmus. "Chvalabohu, nie je to bezprostredne ohrozujúce a mohli ma prepustiť a poslať domov," zveril sa s aspoň jednou dobrou správou. Teraz má stretnutia s odborníkmi a na ďalší týždeň by sa mak rozhodnúť, kde podstúpi operáciu, ktorá by ho mala stáť 100 tisíc dolárov, ktoré ale nemá. Založil preto na portáli GoFundMe zbierku, ktorá by mu mala pokryť tieto vysoké náklady. Šance má veľmi veľké, za prvé štyri dni po zverejnení zbierky mu ľudia prispeli sumou takmer 95 tisíc dolárov. Slová podpory mu vyjadrila aj kolegyňa Casimere Jollette (27): "Milujem ťa, Bart a posielam veľa liečivej sily. Zvládneš to." Nebola sama a zrejme všetci okrem slov prispeli aj do zbierky. Už len dúfať, že zákrok bude úspešný a herec svoj boj nad chorobou vyhrá.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Barton Cowperthwaite (@bartonc)

Pre ženu

Najčítanejšie