Oblačno
-1°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Kopanec v najťažšej chvíli?! Plekancova manželka mu zadelila TOTO!
Zdielať na

Kopanec v najťažšej chvíli?! Plekancova manželka mu zadelila TOTO!

Archívna reportáž

Lucie ukončila kariéru už dávnejšie, je z nej tiež už "dôchodkyňa"

Všetko sa raz skončí, a inak to nie je ani s kariérou slávneho českého hokejistu Tomáša Plekanca (40). Vekom ešte mladý muž v najlepších rokoch sa musel podvoliť osudu, ktorý mu pripravil ťažkú skúšku v podobe zranenia, na čo Tomáš  rezignoval na ďalšie pokračovanie svojej kariéry na ľade. Nebolo to pre neho ale ľahké a v tejto ťažkej chvíli nepodržala ani jeho manželka - aspoň v očiach verejnosti sa to tak javí.

​Keď sa hokejista Tomáš Plekanec zoznámil s českou tenistkou Luciou Šafářovou (36), bola akoby už jednou nohou preč z jej úspešného tenisového účinkovania na svetových dvorcoch. Posledný zápas odohrala v máji 2019 po boku Dominiky Cibulkovej na Roland Garros v Paríži v dvojhre a rozlúčila sa s profesionálnou kariérou. Hra ju už tak nebavila najmä zo zdravotných dôvodov a mala v pláne tiež usadiť sa a založiť si rodinu, čo sa jej zakrátko aj podarilo. Je už dvojnásobnou mamou, ale manžela v pokračovaní jeho hokejovej kariéry podporovala.

S dvomi malými deťmi majú čo robiť, dávajú im napriek ich dobrej kondícii riadne zabrať, navyše dva týždne v mesiaci sú u nich doma aj Tomášovi dvaja starší synovia z manželstva s Luciou Vondráčkovou. A tak pre Šafářovú bolo zrejme aktuálne Tomášovo rozhodnutie ukončiť jeho hráčsku kariéru dobrou správou. Pre neho však musí byť koniec na ľade veľmi trpký, hokej miluje a po celý život v ňom vynikal, či už v NHL, alebo v reprezentácii. No zdá sa, že u manželky sa ramena na vyplakanie nedočká.

Lucie je veselá žena, Pleky pri nej doslova ožil:

Obaja sa radi navzájom podpichujú, a Lucia aj teraz potvrdila odkazom pre Plekyho na Instagrame, že pred súcitom uprednostní humor: "Vitaj v klube dôchodcov, mužu!" Hoci sa takéto rypnutie niektorým fanúšikom hokejistu nepozdávalo a mali pocit, že je necitlivé, Pleky dobre vie, koho má doma a iste to prijal s humorom, čomu nasvedčujú aj emotikony pod Luciiným komentárom. Pre slávneho hráča svetového kalibru, ktorý posledné roky hrá za kladenských Rytířov, ale toto rozhodnutie ale iste nie je ľahké.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Tomáš Plekanec (@tomasplekanec)

No najmä pre hokejových fanúšikov je to vážna rana, ktorú nečakali. "Veľmi ma to mrzí. Túto sezónu som si predstavoval inak, chcel som si ešte raz zahrať play off, zabojovať o čo najlepšie umiestnenie... Keď sa ohliadnem naspäť, som veľmi vďačný za všetky tie sezóny, kluby, spoluhráčov, trénerov a všetkých ostatných, ktorých som za svoju kariéru mal možnosť stretnúť. Každý ma nejakým spôsobom posunul. Nielen ako hokejistu, ale aj ako človeka," odkázal v rozlúčke Plekanec. Ďalej hrať by bol pre neho zdravotne už priveľký risk. "Teším sa, čo nového život prinesie, na čas strávený s rodinou. Hokej mám ale stále veľmi rád a verím, že pri ňom zostanem trebárs len v inej roli," naznačil, čo ho možno čaká v klube, ktorý patrí jeho kolegovi a kamarátovi Jaromírovi Jágrovi.

Hold vzdali legende aj v NHL, kde odohral 1001 zápasov:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa NHL (@nhl)

Pre ženu

Najčítanejšie