Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Na DNE! Belohorcová s manželom prišli o MILIÓNY!
Zdielať na

Na DNE! Belohorcová s manželom prišli o MILIÓNY!

Archívna reportáž

Zuzana žije svoj život snov

Pre svoj temperament sa manžel bývalej moderátorky Zuzany Belohorcovej (47), podnikateľ Vlastimil Hájek (48), dostal neraz do nepríjemnej situácie. Iba nedávno sa verejne riešilo, že na Tenerife, kde sa s rodinou usadil a venuje sa realitám, mal vulgárne nadávať a vyhrážať sa známym ľuďom z českej a slovenskej komunity. On však tvrdí, že je len úprimný, hoci uznal, že v prchkosti povedal aj niečo, čo nemyslel až tak vážne. Najnovšie sa objavil v podcaste, kde po prvýkrát podrobne opísal, čomu všetkému sa už od tínedžerského veku venoval v podnikaní, aj ako prišiel o milióny.

​Odvaha, s istou dávkou drzosti, podporená temperamentom hnala Vlastimila Hájka od mladosti do spočiatku veľmi dobrodružného podnikania. Jeho srdcovkou boli autá, ktoré kupoval v zahraničí a predával so ziskom doma. Pochádza z malého mestečka na severnej Morave, ale jedného dňa sa stalo už pre jeho podnikanie primalé a presťahoval sa do Prahy, kde to poriadne roztočil. Mal aj castingovú spoločnosť, vďaka čomu sa zoznámil so Zuzanou Belohorcovou, ktorá sa neskôr stala jeho manželkou. Po čase ho lákalo skúsiť život v USA, a tak sa presunuli na Miami. Bola to pre neho tá najlepšia škola biznisu a vyskúšal všeličo.

V podcaste Juraja Sutorisa sa Hájek veľmi otvoril a pochválil sa, čo všetko vo svojom živote zažil v rámci podnikania, ale najviac šokoval priznaním ako prišiel zo dňa na deň o milióny dolárov. "Lietali sme po svete a po Amerike a kupovali sme skrachované dealerstory (predajne automobilov – pozn. red.), ktoré mali ten problém, že to v nejakej dedine alebo meste nefungovalo. My sme ho kúpili a napichli sme ho na ten náš koncept, ktorý bol nasledujúcí. Kúpiť 500 Hyundaiov, dostať 25 percent zľavu, prenajímať ich za 300, 400 dolárov mesačne. Po šiestich mesiacoch alebo piatich tisícoch míľ už to bolo pre ten Hyundai ojazdené auto a vzali ich s 10, 15 percentnou zľavou a ešte ich predávali," načrtol Hájek výnosný projekt.

Vypočujte si celý rozhvor:

Počas troch rokov na tomto biznise zarobil skutočne rozprávkové peniaze, ktoré vložil do akcií na burze. "Tam to lietalo, to boli milióny dolárov. Povedzme aj šesť miliónov. Ale tiež som potom veľa prerobil – asi 5,7 miliónov. A za to už sa obesíš," povzdychol si Vlasto pri spomienke na najtrpkejší moment. "Prišiel covid a spadli akcie, že z 138 dolárov na 19. Povedzme Royal Caribbean Group. Obvykle ten stock nešiel pod sto dolárov. Nikdy. Jednoducho nikdy. Tesla tiež, pozrite, čo sa s ňou stalo. Takže my sme sa síce chvíľku radovali, ale potom prišla veľká studená sprcha," vysvetlil, ako ľahko a rýchlo sa dá prísť o milióny. Po strate takej obrovskej sumy peňazí je človek nepochybne na dne, no nebol by to Hájek, ak by sa nedokázal odraziť.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Vlasta Hajek (@scuderiaboys)

Svoje americké skúsenosti z biznisu dokázal využiť na Tenerife, kde v podstate od momentu ich príchodu na tento ostrov úspešne podniká v realitách, až to u miestnych vyvolalo závisť. Belohorcová tvrdí, že miestni boli tak trochu "prispatí" a poriadne ich zaskočil žralok Hájek, ktorý expandoval z nuly na sto veľmi rýchlo. Napriek intrigám, ktoré sú s jeho biznisom spojené, ho Vlastu so Zuzanou zjavne nikdy nič neodradí, aby pokračovali ďalej a majú aj ďalšie plány. Ako aktuálne prezradil, má už aj stavebnú firmu, s ktorou začali na Tenerife stavať vlastné projekty. Azda už pre nich osud nemá pripravenú podobnú ranu ako v USA.

Pre ženu

Najčítanejšie