Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Je to veľmi ťažké! Smutná správa od manželky Brucea Willisa o jeho zdravotnom stave!
Zdielať na

Je to veľmi ťažké! Smutná správa od manželky Brucea Willisa o jeho zdravotnom stave!

Archívna reportáž

Napriek ťažkej diagnóze obľúbeného hollywoodskeho herca Brucea Willisa (68), je dosť možné, že on sám si ju neuvedomuje, ako aktuálne priznala jeho manželka Emma Heming Willis (45). Okolo seba vidí samé šťastné tváre členov jeho rodiny s manželkou, ale aj s exmanželkou Demi Moore (60), s ktorou má tri dcéry. V prípade frontotemporálnej demencie (FTD) sa napriek pokrokom vo vedeckom poznávaní stále nevie, nakoľko si ju uvedomuje aj samotný pacient. V rámci svetového týždňa FTD o svojich skúsenostiach prehovorila jeho súčasná manželka.

​Pre ešte stále mladú a krásnu Emmu Heming Willis, ktorá má s hercom Bruceom Willisom dve malé dcéry, je jeho ťažká diagnóza veľmi bolestnou záležitosťou. Vydala sa za príťažlivú hollywoodsku hviezdu, ktorá oplývala mužnosťou a bystrosťou, no po vypuknutí choroby z toho ostalo pramálo. Ešteže majú dostatok financií na to, aby sa o neho postarali tí najlepší odborníci v tomto odbore. Veľkú pomoc jej poskytuje ale aj jeho exmanželka Demi Moore a jej tri dcéry, ktoré ocka zbožňujú, starostlivosti a lásky má teda herec okolo seba dosť.

V relácii Today na NBC sa v pondelok po prvýkrát verejne v médiu Emma Heming Willis zverila, ako ich diagnóza ovplyvnila ako pár a tiež ich dve dcéry. "Učím sa, že demencia je ťažká. Pre diagnostikovaného človeka je to ťažké. Je to ťažké aj pre rodinu. A nie je tomu inak ani pre Brucea, ani pre mňa, ani pre naše dievčatá. A keď sa hovorí, že je to rodinná choroba, je to naozaj tak," konštatovala, pričom sa jej drali do očí slzy. Do relácie prišla, aby zvýšil povedomie o FTD spolu s generálnou riaditeľkou Asociácie pre FTD v USA, Susan Dickinson. Táto odborníčka vysvetlila, že táto diagnóza ovplyvňuje seba uvedomenie, a preto niektorí ľudia strácajú poňatie o tom, ako sa zmenili.

Je ťažké si predstaviť, že Bruce už nie Bruce ako ho poznáme:

​Willisova manželka sa k tomu, ako to ovplyvnilo rodinu, vyjadrila: "Myslím, že to bolo požehnanie a prekliatie zároveň." Bolo pre ňu ale dôležité dozvedieť sa od odborníkov, čo sa s manželom deje. Ich vysvetlenie jej dávalo zmysel tomu všetkému, čo s ním zažívala. Snažila sa to potom vysvetliť aj ich dcéram. "Bolo dôležité, aby o tom vedeli, pretože, viete, nechcem, aby sa s diagnózou ich otca spájala nejaká stigma alebo hanba," vysvetľovala mama ich dvoch dcér.

Emma sa nielen stará o manžela, no pustila sa aj do osvety o jeho chorobe:

"Sme veľmi úprimná a otvorená domácnosť," povedala táto s osudom bojujúca žena. Napriek ťažkým chvíľam, sa ale snaží vidieť aj pozitíva. "On je dar, ktorý sa stále dáva. Láska, trpezlivosť, odolnosť," hovorí milujúca Emma. "Bruce by naozaj chcel, aby sme mali radosť z toho, čo je, naozaj by to chcel pre mňa a našu rodinu," skonštatovala a niet pochýb, že presne tak sa to snaží aj brať, užívať sa pekné chvíle a bojovať v tých ťažkých. Čo nevidieť už Bruce zrejme nebude spoznávať ani svojich najbližších, každú chvíľu s jasnou mysľou si preto treba prosto užiť.

Pre ženu

Najčítanejšie