Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Oto
5.12.2023
Smutná správa pre fanúšikov seriálov! Krátko po narodeninách zomrel známy herec!
Zdielať na

Smutná správa pre fanúšikov seriálov! Krátko po narodeninách zomrel známy herec!

Zdroj: SITA

Osud má pripravené niekedy skutočne kruté prekvapenia. Iba pár dní po dovŕšení 90 rokov života opustil v pondelok tento svet známy herec David McCallum. Ako oznámili v CBS, táto hviezda seriálu NCIS v úlohe Dr. Donalda „Duckyho“ Mallarda bola posledné minúty života obklopená rodinou v New York Presbyterian Hospital a odišla v pokoji prirodzenou smrťou. Už dávnejšie ohlásený vysielací maratón na 20. výročie NCIS naplánovaný na pondelok mal už, žiaľ, v titulku pridané "In Memoriam“ na počesť Davida McCalluma.

​Rodák z Glasgowa, David McCallum, narodený 19. septembra 1993, sa po štúdiu na Kráľovskej akadémii dramatických umení v Londýne a niekoľkých rokoch účinkovania v divadle presťahoval v roku 1961 do USA. O jeho kariére rozhodlo osudové stretnutie so Samom Rolfom, tvorcom filmu The Man From UNCLE, keď sa spolu s kamarátom, hercom Charlie Bronsonom, vybrali na obed do MGM s nádejou, že sa im niečo udeje. Davidovi sa podarilo získať rolu tajného agenta Illyu Kuryakina po boku Roberta Vaughna. Za túto rolu si vyslúžil dve nominácie na cenu Emmy a stal sa idolom žien. Zahral si aj vo filmoch The Greatest Story Ever Told, The Great Escape, Mosquito Squadron, Billy Budd, Freud a A Night to Remember.

David McCallum sa oženil sa dvakrát, s prvou manželkou mal troch synov, s druhou, s ktorou žil až do smrti, syna a dcéru. "Bol to ten najláskavejší, najúžasnejší, najtrpezlivejší a milujúci otec. Vždy uprednostňoval rodinu pred sebou. Tešil sa na každú príležitosť spojiť sa so svojimi vnúčatami a s každým z nich mal jedinečné puto," uviedol vo vyhlásení v mene rodiny jeho syn Peter McCallum. "Bol to renesančný muž, fascinovaný vedou a kultúrou a tieto vášne premenil na poznanie. Bol napríklad schopný dirigovať symfonický orchester a v prípade potreby by mohol vykonať pitvu na základe desaťročných štúdií svojej úlohy v NCIS... Ani vo veku 90 rokov nikdy nezostarol," vyjadril sa s láskavým humorom a s úctou o otcovi.

Pirpomeňte si "Duckyho" v NCIS:

Niet pochýb, že súčasná generácia si zosnulého herca bude navždy pamätať najmä ako ako súdneho lekára Donalda "Duckyho" Mallarda z hitového seriálu NCIS. "Bol to učenec a džentlmen, vždy láskavý, dokonalý profesionál a nikdy nevynechal vtip. Od prvého dňa bolo pre nás cťou s ním spolupracovať a nikdy nás nesklamal. Jednoducho, bol legendou. Bude nám chýbať jeho vrúcnosť a láskavý zmysel pre humor, ktorý rozžiaril každú miestnosť, do ktorej vstúpil, ako aj skvelé príbehy, ktoré často zdieľal zo svojho neuveriteľného života," zdieľali vo svojom vyhlásení výkonní producenti NCIS Steven D. Binder a David North. Okrem hrania v seriáloch a filmoch vystupoval aj v televíznych vzdelávacích reláciách, nahral tri albumy inštrumentálnych skladieb a v roku 2016 vydal román Once a Crooked Man.

Pre ženu

Najčítanejšie