Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Vondráčková, Bohdalová aj Loren! Za jeden týždeň desivé nehody troch mega hviezd!
Zdielať na

Vondráčková, Bohdalová aj Loren! Za jeden týždeň desivé nehody troch mega hviezd!

Archívna reportáž

Helenka ide stále naplno, úraz ju na chvíľu spomalil

O tom, že v zrelom veku nie je u ľudí o pády a úrazy žiadna núdza, sa v priebehu len jedného týždňa presvedčili hneď tri legendárne osobnosti z umeleckej brandže, ako sú česká herečka Jiřina Bohdalová (92), speváčka Helena Vondráčková (75), ba aj talianska mega hviezda Sophia Loren (89). Zaujímavé je, že zhodou okolností k ich pádom došlo po narodeninových oslavách. Vondráčková spadla doma zo schodov hneď ráno po oslave narodenín hudobného bossa Karla Janečka, krátko nato spadla aj Bohdalová, ktorá tam bola tiež. Najhoršie zrejme dopadla po páde Sophia Loren po jej vlastnej oslave narodenín.

​Nech už možno obdivovať výzor a kondíciu mnohých ľudí v seniorskom veku vďaka ich genetike, udržiavaniu sa, ako aj životospráve, isté je, že už to nie je to, čo zamlada. O speváčke Helene Vondráčkovej je známe, že každodenne športuje, aby bola v dobrej kondícii. Zároveň si tým udržuje aj pevnú, štíhlu postavu. Ale predsa sa len minulý týždeň nevyhla úrazu po páde zo schodov. Odniesla si to jej hlava aj rebrá, z ktorých sa jedno aj zlomilo. Len pár dní nato spadla počas odovzdávania cien Mistra zábavního umění 2023 v divadle Semafor Jiřina Bohdalová.

Keď sa herečka vydala sama po schodoch na javisko, zradili ju nohy a spadla na chrbát. Na pomoc jej hneď pribehli hostia, aby ju zdvihli. Ako je už u nej zvykom, zvládala to s úsmevom, a keď už stála na nohách, urobila pukerlík s víťazoslávnym gestom, čím všetkých prítomných dobre pobavila. Vzhľadom na jej vek a život ohrozujúcu embóliu, ktorú prekonala v januári, je obdivuhodné ako sa stále drží. Dokonca začala nakrúcať nový film s názvom Svatá a ašpiruje tým na zápis do Guinessovej knihy rekordov ako najdlhšie hrajúca herečka v histórii. Niet pochýb, že akákoľvek zlomenina by pre ňu znamenala poriadny škrt cez rozpočet, nehovoriac o tom, že v tak vysokom veku nesú zlomeniny obrovské riziko, doslova život ohrozujúce. 

Loren je prvá herečka v neanglicky hovorenom filme:

Do tretice aktuálne šokovala verejnosť správa o vážnom zranení hviezdnej herečky Sophie Loren po páde v jej dome v Ženeve. Nešťastne sa pošmykla a následkom pádu sa jej zlomila bedrová a stehenná kosť, čo je v jej veku veľmi nebezpečné kvôli následným komplikáciám. Okamžite ju previezli do nemocnice, kde sa musela podrobiť operácii. Momentálne sa zotavuje a podrobuje rehabilitácii. Smutné je, že sa to stalo tesne po jej narodeninách, ktoré oslávila 20. septembra. Na budúci rok by mala zavŕšiť jubilejných deväťdesiat rokov života a všetci jej obdivovatelia jej iste prajú, aby sa ich dožila v zdraví a spokojnosti.

Pre ženu

Najčítanejšie