Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Je to vážne, liečba nezaberá! Brodská bojuje s chorobou, ktorej podľahol Žbirka!
Zdielať na

Je to vážne, liečba nezaberá! Brodská bojuje s chorobou, ktorej podľahol Žbirka!

Zdroj: Instagram/TB

Fanúšikov jednej z najvýraznejších českých herečiek svojej generácie, Terezy Brodskej (55), dcéry slávnych hercov Jany Brejchovej a Vlastimila Brodského, poriadne vydesila správa o jej zdravotnom stave. Zasiahol ju ťažký zápal pľúc a lekárom sa nedarilo nastaviť adekvátnu liečbu, Brodská bola vo vážnom stave dosť dlhú dobu.

​Po dlhšej odmlke, keď sa Brodská neozývala ani priateľom, sa konečne zmohla aspoň na krátku správu, čo sa s ňou deje. Veľkú radosť tým ale nikomu neurobila, nad chorobou ešte zďaleka nezvíťazila. Môže trvať aj týždne, kým sa tak stane. Zápal pľúc, ktorý jej diagnostikovali lekári, nie je žiadna maličkosť, netreba ho podceňovať. Trápil sa s ním pred dvomi rokmi aj Miro Žbirka a bol príčinou jeho predčasného skonu. V jeho prípade sa však táto choroba opakovala už viackrát a organizmus mu postupne stále viac vyčerpávala.

O svojom aktuálnom stave Brodská napísala na Instagrame: "Deviaty deň horúčky, už tretie antibiotiká. Čakám na výsledky... zatiaľ len potvrdený zápal pľúc. Musela som zrušiť všetky pracovné povinnosti. Týmto sa všetkým ospravedlňujem. Samozrejme hlavne Divadlu Ungelt, kde som už mala skúšať! Takto zle už mi naozaj niekoľko rokov nebolo. Ospravedlňujem sa tiež všetkým, že nereagujem na správy. Opatrujte sa!"

Vypočujte si jeden z najnovších rozhovorov s Brodskou:

O herečku sa stará jej manžel Herbert Slavík (60), ostáva veriť, že Tereza bude onedlho celkom v poriadku. Palce jej držia okrem fanúšikov aj priatelia a kolegovia. Mnohí jej poslali povzbudivé správy. Nepochybne ale najviac pociťuje náhlu neprítomnosť dcéry jej slávna mama, herečka Jana Brejchová (83), ktorá už roky leží v zdravotníckom zariadení po mozgovej príhode.

V júli Brodská v rozhovore pre ČRo Dvojka o mame povedala: "Mama síce leží, ale stále sa zaujíma o aktuálne dianie. Rada si číta, pozerá sa na televíziu... Nie je dobre, keď sa dookola hovorí o jej zlom zdravotnom stave. Nie je to tak." Brejchovú veľmi povzbudilo do života, že Tereza spolu s manželom Herbertom Slavíkom, známym fotografom, splnili jej prianie a vlani vydali knihu o nej aj s veľkým množstvom fotografií z rodinného archívu. "Keď sme jej nosili náhľady knihy, mamička veľmi ožila. Myslím, že sa nám to s Herbertom podarilo," vyjadrila sa s radosťou Tereza Brodská. Snáď už bude čoskoro zas fit a bude môcť opäť navštíviť aj mamu.

Pre ženu

Najčítanejšie