Jasno
23°
Bratislava
Matúš
21.9.2023
Česko prišlo o skvelého herca, na pohreb ale jeho kolegovia neprišli!
Zdielať na

Česko prišlo o skvelého herca, na pohreb ale jeho kolegovia neprišli!

Zdroj: pexels.com

Pre priateľov a blízkych českého herca Milana Slepičku, bola správa o jeho skone bolestným prekvapením. Zomrel totiž náhle, hoci v peknom veku 84 rokov. Život si vedel užívať, na svoj vek bol ešte stále čiperný, účinkoval aj vo viacerých známych seriáloch. Zanechal po sebe dcéru, televíznu scenáristku a producentku Lenku Hornovú (57). Svojho otca milovala a vážila si ho, čo vyjadrila aj na sociálnej sieti spolu s parte s dátumom a miestom konania poslednej rozlúčky. Vo štvrtok 14. septembra však v motolskom krematóriu chýbali jeho kolegovia.

Milan Slepička bol skvelý bábkoherec, ktorý so svojím umením precestoval celý svet. Ako to býva, bábkoherci ale neraz "pričuchnú" aj k činohre či k nakrúcaniu, a najmä v staršom veku sa tomu začal venovať aj Slepička. Zažiaril  v mnohých menších úlohách v divadle, vo filme aj televízii. Vyštudoval bábkoherectvo na DAMU a od roku 1964 pôsobil v Ústředním loutkovém divadle v Prahe až do roku 1989. V tom istom roku nastúpil do Středočeského loutkového divadla v Kladně, neskôr získal angažmán v Divadle Lampion a zostal tam až do roku 2004. Hral aj v pražskom Národním divadle marionet, hosťoval tiež v Laterne magice a v pražskom Divadle bez hranic.

V posledných rokoch sa ako mimoriadne aktívny senior venoval viac nakrúcaniu seriálov, ako napríklad Modrý kód, Doktoři z počátků, Slunečná či ZOO. Zahral si aj malé úlohy vo filmoch Bylo čtvrt a bude půl (1968), Krvavý román (1993), Bathory (2008) aj v minuloročnom Bezva zuby na zásnuby. Viaceré úlohy v zahraničných filmoch daboval, jeho hlas bolo počuť v úlohe Bartyho Croucha v potterovkách, či kráľa Thróra v trháku Hobit Neočakávaná cesta (2012), ale aj v televíznej sérii Hercule Poirot, v seriáli Kobra 11, či v Simpsonovcoch hneď v trojúlohe.

Milan Slepička fantasticky nadaboval aj kapitána Hollistera v kultovom seriáli Červený trpaslík:

Na poslednej rozlúčke v obradnej sieni krematória Motol však okrem herečky Báry Fišerovej a Simony Praskovej chýbali známe tváre. Kolegovia zo seriálu ZOO poslali iba veniec s nápisom "S úctou spomíname". Azda bol dôvodom pohreb speváčky Yvonne Přenosilovej, ktorý sa konal v ten istý deň a prišla naň celá plejáda známych tvárí. TU si môžete pozrieť fotky z pohrebu Milana Slepičku.

Slepičkova dcéra Lenka Hornová zverejnila na sociálnej sieti parte, aj dojímavé vyznanie s opisom posledných chvíľ herca na tomto svete. "Zomrel v letku. Bol to ten najväčší búrlivák, a ako žil, tak odišiel. V najlepšej nálade v stredu popoludní vyšiel z domu, dotancoval na hlavnú ulicu a pred cukrárňou s výkladom plným venčekov a rakvičiek, za prizerania veľkého publika, rýchlo a elegantne zomrel. Milovala som ho láskou, ktorá sa nedá popísať. A nikdy neprestanem," vyznala sa na záver.

Pre ženu

Najčítanejšie