Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Zvrat v prípade zastrelenia kameramanky?! Ani Baldwin, ani zbrojárka, TENTO muž mal spraviť chybu!
Zdielať na

Zvrat v prípade zastrelenia kameramanky?! Ani Baldwin, ani zbrojárka, TENTO muž mal spraviť chybu!

Archívna reportáž

Baldwina tragédia od ďalšieho nakrúcania neodradila

Ani po vyše roku od tragickej udalosti v súvislosti s úmrtím kameramanky Halyny Hutchins (†42) nie je stále jasné, kto je za to zodpovedný. K nehode s tragickým koncom došlo počas prípravy na nakrúcanie scény na ranči Bonanza Creek neďaleko Santa Fe. Herec Alec Baldwin (64) držal v ruke pištoľ Colt 45, keď prišiel od režiséra pokyn a herec vystrelil. Vyšetrovatelia zatiaľ nezistili, ako sa ostrý náboj dostal na scénu. V ich hľadáčiku sú podozrivé až tri osoby.

​​Najviac pozornosti si pri riešení záhady streľby s ostrým nábojom, ktorý v zbrani nemal čo robiť, vyslúžil zatiaľ herec Alec Baldwin, ktorý stlačil spúšť. Hoci v jednej z jeho verzií výpovedí dokonca tvrdil, že z nej nevystrelil,  posudok odborníkov to zamietol ako nemožné. Ďalšou obvinenou je mladá filmová zbrojárka Hannah Gutierrez-Reed (25). Jej právnik Jason Bowles však aktuálne vystúpil vo videorozhovore pre TMZ a tvrdil, že nebolo v moci jeho klientky zabrániť nehode a opísal aj prečo. Hannah mala požiadať asistenta réžie Dave Hallsa (54), aby zbraň určenú pre Baldwina vopred skontroloval a dal hercovi pokyny, ako s ňou zaobchádzať. On tak ale neurobil a rovno mu ju podal do ruky.

Bowles taktiež namietal, že len málo skúsená zbrojárka mala navyše veľa ďalších povinností okolo rekvizít, čo nebolo v jej silách seriózne naraz zvládať. Hannah sa preto už od začiatku nakrúcania na tento problém sťažovala produkcii, ale jej sťažnosť bola ignorovaná. Ako Baldwin, tak aj Gutierrez-Reed boli obvinení z neúmyselného zabitia. V prípade uznania viny im hrozí až päť rokov za mrežami. No po obvinení právnika mladej zbrojárky má najnovšie problém aj Dave Halls. Pochopiteľne sa tomu bráni. V jeho výpovedi z decembra, ktorú získal portál Variety, poprel obvinenia o jeho zlyhaní v prípade tragickej streľby a mieni, že za smrť kameramanky Hutchins nie je zodpovedná žiadna osoba.

Na verejnosť sa dostali zábery priamo z miesta činu v čase, keď záchranári bojoval o život Hutchins: 

"Myslím si, že je to len tragický sled chýb, ktoré sa stali. Je to presne tak, ako sa hovorí o havárii lietadla. Je to akoby to nebola jedna vec, viete. Je to zlyhanie systému," tvrdí Halls, ktorého spomienka na udalosť sa významne líši od opisov vo výpovediach Baldwina a Hannah. Na otázku, ako sa mohol ostrý náboj dostať na scénu, Halls odpovedal: "Nemám potuchy." Držal ju iba raz, keď ju podával Baldwinovi. Keď zo zbrane vyšla strela, predpokladal, že išlo o slepý náboj. "Bolo nepochopiteľné, že by na filmovej scéne mohol byť niekedy ostrý náboj," vypovedal. "Sme si vedomí zjavných rozporov vo výpovediach. Sme však presvedčení, že existuje viac než dosť dôkazov na preukázanie nedbanlivosti a zabezpečenie spravodlivosti pre Halynu Hutchins," uviedla Heather Brewer, hovorkyňa okresného prokurátora v Santa Fe.

Alec Baldwin sa snaží očistiť svoje meno spod obvinení z neúmyselného zabitia kameramanky a tak jeho tím hľadá vinníka spomedzi kolegov:

Najčítanejšie