Plesová sezóna sa začala. Otvoril ju Ples v opere

Plesová sezóna sa začala. Otvoril ju Ples v opere

V nedeľu sa oficiálne začína plesová sezóna. V historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave ju už tradične otvorí 17. ročník Plesu v opere. Slávnostne ho otvorili o ôsmej hodine večer.

Už 17. dobročinný Ples v opere sa nesie v znamení niekoľkých nových momentov a prekvapení. 

Popri hlavnej hudobnej hviezde slávnostného večera, nemeckej skupine Alphaville, ktorej meno v médiách v súvislosti s účinkovaním na tohtoročnom Plese v opere zaznelo už koncom minulého roka, sa po prvý raz slovenskému publiku predstaví aj americká soulová a R´n´B speváčka Ali Caldwell, ktorá sa na pódiu objaví už počas úvodného ceremoniálu po boku hudobno-tanečného telesa Lúčnica.

"Zadanie bolo pokúsiť sa o spojenie našich tradičných prvkov a motívov, respektíve celého hudobno-tanečného telesa Lúčnica, s netradičným pohľadom na vec. Mňa osobne hrozne zaujímajú rôzne spojenia, ktoré na prvý pohľad vyzerajú nesúrodo alebo nie sú také prvoplánovo zlučiteľné a toto je jedno z nich. Angažovanie Ali Caldwell v úvodnom programe bude atypické. Nielen hudobným štýlom, ktorý prinesie, ale aj jazykom, v ktorom odznie. Spontánne totiž prišlo k tomu, že Ali bude spievať slovenskú ľudovú pieseň. Pre nás všetkých je to niečo, na čo sa obrovsky tešíme," povedal počas tlačovej konferencie hudobný dramaturg úvodného programu Oskar Rózsa.

Vystúpi Alphaville

O hudobnú zložku úvodného ceremoniálu sa pritom podľa jeho slov postarali viacerí známi virtuózni interpreti z pomedzia žánrov - medzi nimi napríklad huslista Stanislav Palúch, cimbalista moldavského pôvodu Marcel Komendant či bubeník Martin Valihora.

Pre Caldwell bolo blížiace sa vystúpenie na Plese v opere veľkou výzvou. "Musela som dosť veľa študovať a potrápiť sa s výslovnosťou niektorých slovenských slov, ale som šťastná, že som dostala príležitosť vystúpiť s takýmito úžasnými hudobníkmi a veľmi sa na to teším," povedala Caldwell.

Nemeckí Alphaville zabavili hostí Plesu v opere svojimi najväčšími hitmi. "Z nového albumu nebudeme hrať nič, dostali sme zoznam a vychádzali sme z toho, čo by boli organizátori radi, aby sme zahrali. Bude to taká zaujímavá kombinácia našich skladieb, trošku iný koncert, ako obvykle hrávame, no myslím, že to bude veľmi príjemné," povedal Gold.

Prekvapenie

Okrem dvoch ústredných hudobných hviezd večera na plese premiérovo vystúpila aj speváčka Celeste Buckingham s new-age popovou kapelou King Shaolin, David Koller Band s Lenkou Dusilovou, Andrea Zimányová a Vašo Patejdl a skupina Funkiez so speváčkou Nicole J. McCloud.

Prekvapením bola tiež osobnosť, ktorá úderom na gong symbolicky otvorila samotný ples i plesovú sezónu na Slovensku. Jej meno organizátori držali v tajnosti do poslednej minúty.

Ples v opere zároveň každoročne oslovuje širokú verejnosť svojím dobročinným poslaním. Výťažok z aktuálneho ročníka poputuje na zriadenie nového centra včasnej intervencie v Trenčíne. Na Slovensku tak bude môcť poskytovať pomoc šesť takýchto centier, pričom dve z nich vznikli minulý rok práve vďaka finančnej pomoci Plesu v opere.

Zdroj: topstar.sk, SITA

data-ad-format="auto"

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:45 INKOGNITO
14:00 Dr. House V.
14:55 POLICAJTI V AKCII
11:55 Vyvolení - Dom snov
14:05 Simpsonovci XVII.
14:35 Panelák
13:30 Bostonské zločiny IV.
14:30 Ochranca II.
15:30 Spravodlivosť v krvi VII.
13:35 Bratia Flubovci
14:00 Mestečko Wackaville
14:30 Robošváb IV.
13:25 Neřízená střela
15:10 Sexy 40
16:55 Angel-A