Jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Aj mamičky to dokážu! Hana Zavřelová Gallová pobeží ČSOB Bratislava Marathon
Zdielať na

Aj mamičky to dokážu! Hana Zavřelová Gallová pobeží ČSOB Bratislava Marathon

Jojkári a ich spolubežci z Bratislava Marathon Sport Clubu sa od minulej jesene pripravovali na ČSOB Marathon, ktorý sa uskutoční už tento víkend. Medzi nimi sú aj Hana Zavřelová Gallová a Jana Šimkovičová, ktoré dokazujú, že aj mamičky malých detí sa vedia poriadne vyhecovať.

Jojku bude na víkendovom bežeckom sviatku ČSOB Bratislava Marathon zastupovať kompletne celý TV JOJ Running Team. To je 15 ľudí, ktorí pobežia rôzne trate - od 10 kilometrov, cez štafetu, až po maratón.

Premiéru na svojej trati bude mať dvojica mamičiek, ktoré sa radostne pustili do behania a sú rozhodnuté v tom pokračovať. Medzi nimi moderátorka TV JOJ Hana Zavřelová Gallová a jej spolubežkyňa Janka Šimkovičová.

"Moja ďalšia méta je polmaratón. Ale neviem, či ho stihnem, keďže by sme s Adamom chceli rozšíriť trošku rodinu, Takže teraz ide o to, či sa to stihne predtým, alebo potom," vysvetľuje Hanka svoje plány.

Aj Janka môže byť vzorom pre všetky mamičky. "Ja chcem v behu pokračovať. Mojím cieľom je polmaratón a potom maratón," hovorí.

Poctivý tréning

Všetci poctivo od jesene trénovali pod taktovkou trénera Marcela Matanina. "V pohode to zabehne každý, kto začal trénovať a verím, že aj v takých časoch, ako sme si povedali," hovorí tréner a športový riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Matanin.

A bežci veria spolu s ním. "Poctivo sme sa pripravovali na maratón. Mali sme seriózny tréningový plán päťkrát do týždňa," hovorí moderátor Ján Mečiar.

Jojkať nebude ani reportérka Klaudia Suchomel Guzová. Jeden polmaratón už má za sebou. "Bol to skôr zážitok tak, že uvidíme, čo a dosť to bolelo," priznáva.

Keďže zimnú prípravu zobrali všetci vážne, aj ona dúfa, že to zvládnu. "Dúfam, že budem príjemne prekvapená," hovorí Klaudia.

Spolu s Klaudiou pobeží aj Petra Bunová. "Mňa beh strašne baví, ale príde mi nudný, tak si musím dať dobrú hudbu do uší, inak to nevidím," smeje sa.

Osobné rekordy

Moderátor Ján Mečiar si vlani zabehol aj maratón. "Prežil som ho. Prvý maratón sme išli opatrne," opisuje svoje dojmy.

Tento rok sa ale vytrvalci z JOJ-ky chystajú zaútočiť na osobné rekordy.

"Ja s Matejom Farbulom by sme mali dať maratón pod štyri hodiny, Klaudia a Petra Bunová polmaratón pod dve hodiny a Hanka s Jankou Šimkovičovou 10 kilometrov za menej ako hodinu," vysvetlil Ján Mečiar Mečiar.

Matej Farbula z Bratislava Marathon Sportu Clubu bežcom pred závodom tiež verí. "Je to o tom, či človek chce alebo nechce," hovorí.

Počasie by malo byť pekné, dobrá bude aj nálada. To sú ideálne podmienky na to, aby bežci zvládli to, na čo posledné mesiace tvrdo trénovali.

Téme sa venovali aj Noviny o 17. Pozrite sa:

Všetko potrebné o ČSOB Bratislava Marathon nájdete TU.

Súvisiace články

Najčítanejšie