Jasno
24°
Bratislava
Lýdia
19.8.2022
Komik Jim Carey (52) je doktorom!
Zdielať na

Komik Jim Carey (52) je doktorom!

Zdroj: SITA

Hoci Jima Carey pozná celý svet ako komika, ktorý dokáže zahrať snáď čokoľvek, dokazuje, že je aj vzdelaný. Od soboty sa hrdí titulom doktor.

Herec doktorom

Kanadsko-americký herec Jim Carrey získal čestný doktorát z umenia. Rodákovi z kanadského Newmarketu udelili v sobotu 24. mája zástupcovia Maharishi University of Management v štáte Iowa titul Doctor of Fine Arts Honoris Causa.

Známy komik nezaprel talent ani pri slávnostnom príhovore, keď škole poďakoval za to, že "študentom prostredníctvom transcendentálneho vyučovania umožňuje dva razy za deň si na hodinu a pol odpočinúť".

"To čo skutočne chceme, sa nám zdá byť nedosiahnuteľné a žiadať o to, sa nám javí ako absurdné, takže o to vesmír nikdy nepoprosíme. Hovorím vám, som dôkazom, že o to vesmír pokojne môžete požiadať. Ak sa vám to nesplní, je to len preto, že vesmír je príliš zaneprázdnený plnením mojich žiadostí," dodal herec.

Jim Carrey sa narodil 17. januára 1962. Na konte má dva Zlaté glóbusy za výkony v snímkach Truman Show a Muž na Mesiaci. Okrem toho je známy aj z filmov ako napríklad Maska, Blbý a blbší, Ace Ventura: Zvierací detektív, Ace Ventura 2: Volanie divočiny, Batman navždy, Cable Guy, Klamár, Klamár, Ja, moje druhé ja a Irena, Majestic, Bruce, Všemohúci, Večný svit nepoškvrnenej mysle, Rad nešťastných príhod, Finty Dicka a Jane, Číslo 23, Yes Man, I Love You Phillip Morris, Pán Popper a jeho tučniaci, Neuveriteľný Burt Wonderstone alebo Kick-Ass 2. Začiatkom decembra by do slovenských kín mali uviesť snímku Blbý a blbší 2.

Súvisiace články

Pre ženu

Najčítanejšie