Veľká noc u Palevičovcov. Na záhrade skrývajú vajíčka

Veľká noc u Palevičovcov. Na záhrade skrývajú vajíčka

BRATISLAVA / Veľká noc je pred dverami a keďže aj herci sú len ľudia, čo majú rodiny, boli sme zvedaví, ako sa chystajú tráviť sviatky. Niektorí to vzali tradične, iní sú naučení na trochu iné zvyky.

Zima, teplo

"My nedodržiavame slovenské zvyky, ale germánske, nemecké, pretože pochádzam z nemeckých koreňov. Prebieha to tak, že veľkonočný zajačik, teda ja a moja mama poskrývame po záhrade rôzne sladkosti a drobnosti a moja neter ich potom hľadá a my jej hovoríme, že teplo, zima," hovorí herečka Petra Palevičová. 

I napriek netradičným zvykom sa známa ryšavka na Veľkú noc vode nevyhne... "Tak samozrejme, neodpustí si môj otec a môj brat, aby ma trošku vyšibali a vyoblievali, aby som ostala zdravá," dodáva.

Landl odcestuje na chalupu

Matej Landl na rozdiel od seriálového Egona dodržiava klasické kresťanské zvyky. Veľkú noc strávi tiež s rodinou, mimo rušnej Bratislavy. "Konečne na svojej chalupe, kam som sa od januára nedostal. Takže sa veľmi teším na týchto voľných 5 dní, lebo posledné 3 týždne som nemal ani jeden deň voľný," dodáva herec.

Herec bude relaxovať počas sviatkov po svojom - fyzickou prácou. "Ja nevydržím len tak sedieť, takže si určite nájdem nejakú prácu... čokoľvek s drevom.  Budem rúbať alebo pilovať drevo, alebo opravovať nejaké postele, alebo niečo. Lebo mňa to tam veľmi baví," povedal herec Landl.

Zdroj: topstar.sk/Nora Hamar-Ducká

data-ad-format="auto"

TV Program

21:35 ČAU, LUJZA !
22:50 Extrémni žgrloši II.
23:20 Myšlienky vraha IV.
20:15 Vykúpenie z väznice Shawshank
23:10 Rande naslepo
01:40 Homeland: V mene vlasti VI.
22:00 C.S.I.: Kriminálka New York VIII.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Kravaťáci VII.
22:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
22:20 Požiarnik Sam IX.
22:35 Zabi nudu! II.
21:50 Neklidná mysl
23:50 Špión, který mi dal kopačky
01:40 Yves Saint Laurent