Toto je Dan Brown (48). Muž, ktorého Vatikán nenávidí

11.06.2013 17:01 Topstar.sk Showbiznis

Toto je Dan Brown (48). Muž, ktorého Vatikán nenávidí

Ak ste fanúšikmi kníh Da Vinciho kód alebo Anjeli a démoni, máme pre vás dobrú správu. Svetoznámy spisovateľ Dan Brown vydáva novú knihu. My sme sa s ním stretli na jeho turné v talianskej Florencii. O tomto meste totiž v najnovšej knihe píše. Pozrite si exkluzívne zábery, ktoré sa nám podarilo nakrútiť.

Prísne strážený palác v historickom centre Florencie! presne tam sa v rámci svojho turné prvýkrát ukázal na verejnosti. Čakali tam na neho vydavatelia z celej Európy a samozrejme aj náš štáb s tajne prepašovanou kamerou. Na jeseň totiž vyjde v lokálnych prekladoch jeho najnovšia kniha Inferno. V Amerike sa predáva už teraz a je obrovským hitom.

"Do novej knihy som hľadal nejaké historické tajomstvo, špecifickú udalosť. Našiel som to v dielach Dante Aligieriho a ako by som mohol písať o ňom a nespomenúť Florenciu?," pýta sa autor mnohých bestsellerov Dan Brown.

Po Florencii sa momentálne pohybuje množstvo Brownových fanúšikov - najmä z USA. Do mesta zavítali len preto, aby si pozreli miesta, kde sa odohráva dej najnovšej knihy. Prechádzajú tými istými cestičkami ako hlavná postava, profesor Langdon, a majú z toho ohromný zážitok. "Je to skvelé, knihu sme čítali ešte v lietadle do Európy a najmä kvôli nej sme sa rozhodli prísť do tohto mesta," hovorí jeden z fanúšikov Dana Browna.

A svojim nadšením nakazili aj nás, preto sme si zobrali knihu do rúk a začali pátrať. Ocitli sme v záhradách Boboli. "V týchto záhradách sa nachádzame preto, lebo podľa najnovšej knihy Dana Browna práve tu sa Robertovi Langdonovi podarilo uniknúť pred prenasledovateľmi a našiel tu tajný vchod," opisuje vydavateľ kníh Peter Bielčik.

Tajný vchod sme hľadali aj my a našli sme ich hneď niekoľko. Ale Roberta nikde nebolo. Tak sme sa presunuli do centra mesta. "Na tomto mieste, ktoré sa nazýva Babtisterium a je najstaršou budovou vo Florencii, sa odohráva ďalšia veľmi napínavá časť knihy," dodáva Bielčík.

TopStar Magazín v televízii WAU. Každý pracovný deň o 20:00!

zdroj: topstar.sk/Beáta Ksenzighová

data-ad-format="auto"

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
08:10 Panelák
09:00 Panelák
10:05 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas IX.
07:20 Odsúdené II.
08:50 Kosti III.
10:05 Klamári II.
08:15 Viking Vicky
08:30 Máša a medveď III.
08:40 Rapotáčik 2
07:35 Vrtěti ženou
09:20 Den na zkoušku
11:05 Růžový a černý