Neľahký osud Miloša Bubána (53): Vyrastal, ako polosirota

25.03.2013 09:59 Topstar.sk Showbiznis
Neľahký osud Miloša Bubána (53): Vyrastal, ako polosirota Zdroj: STV.SK
Nemá žiadne spomienky na otca. Iba pár fotografií mu ho aspoň trochu približujú. Úspešnému lekárovi a moderátorovi Milošovi Bubánovi totiž otecka vzala zákerná rakovina, keď bol iba maličkým chlapcom. Krutá životná rana spôsobila, že ich ďalší život – ako rodiny bez otca, nebol vôbec jednoduchý.

„Na otca si nepamätám. Zomrel, keď som mal iba 6 rokov. Predtým 2 roky chodil po nemocniciach, aj v Ostrave i v Brne, lebo dovtedy na Slovensku neboli také prístroje na radioterapiu. Aj doma, keď zomieral v bolestiach, všetci ma chránili pohľadu na to, ako trpí aj napriek podávaniu Morfia,“ začína svoje rozprávanie o neľahkom životnom období Miloš Bubán.

Keď sa pán Bubán starší pobral do onoho sveta, mal vtedy 56 rokov. Miloš sa narodil príliš neskoro na to, aby si užil toho, kto mu mal byť príkladom. Našťastie, mama bola tá, ktorá v sebe našla obrovskú silu a dokázala nahradiť aj otca.

I keď, nie vždy to bolo pre ňu jednoduché... „Začínali sme od nuly, ale napriek tomu sme všetci súrodenci vychodili vysoké školy a pritom sme žili len z vdovského a sirotského príspevku. Mama bola chorá a nepracovala. Všetci sme odjakživa brigádovali aj popri škole, aby sme si finančne pomohli a mohli kúpiť, tak, ako ostatní, aspoň rifle za 100 bonov, vtedy 500 korún, čo bolo viac, ako bol sirotský príspevok na mesiac. Bolo to ťažké obdobie, ale veľmi veľa pre všetkých v rodine znamenalo.

Poznačilo nás húževnatosťou, pevnou vôľou a nezlomnosťou. Prinieslo však závisť okolia, ako to už na Slovensku chodí. Ale to, našťastie, neriešim,“ tvrdí Miloš Bubán, ktorý sa stal lekárom, aby mohol pomáhať ľuďom dlhšie žiť. Ako gastroenterológ sa totiž často stretáva s ochoreniami, ktoré sú zhubné a robí všetko preto, aby, pokiaľ je šanca, každého pacienta úplne vyliečil.

TopStar Magazín v televízii WAU. Štarujeme 15. apríla o 20:00!

Zdroj: Ivana Šišková

data-ad-format="auto"

TV Program

09:30 Ratatouille
11:50 Johnny English
13:45 Kráska a zviera
09:45 Moje meno je Nikto
12:40 Aj anjeli jedia fazuľu
15:25 Denník slabocha 3
10:30 EXTRÉMNE PRÍPADY
11:55 EXTRÉMNE PRÍPADY
13:15 POLICAJTI V AKCII
10:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
10:50 Volám sa Caillou V.
11:20 Fix a Foxi
09:05 Překvapení
10:55 Tankový prapor
12:25 The Circle