Umelkyňa Ľubica Selecká. Američanov zaujala svojimi mozaikami

19.02.2013 12:05 Topstar.sk Showbiznis

Umelkyňa Ľubica Selecká. Američanov zaujala svojimi mozaikami

Presadiť sa ako umelec v Spojených štátoch je naozaj veľké umenie. Usilujú sa o to aj známi speváci zo Slovenska. Ich nahrávky si však v Amerike vypočuje iba zopár ľudí. Mohlo by sa teda zdať, že najväčšiu šancu na úspech majú azda len naši hokejisti. Tento mýtus však najnovšie rúca doteraz neznáma Slovenka. I keď so sebou nestrháva masy, v odborných kruhoch ju Američania uznávajú.

Ľubica Selecká vytvorila unikátnu mozaiku v jednom z parkov neďaleko Los Angeles. Vzbudila záujem nielen tunajších médií, ale aj odborníkov z fachu. Ona sama ju však chcela ukázať najmä rodičom. Žiaľ, vidieť ju bude môcť už iba jej mama.

"Môj otec zomrel tento víkend, je mi to ľúto, chcela som, aby to videli obaja, ale verím, že to bude vidieť aj tak," hovorí Ľubica Selecká. Na mozaike pracovala celý rok. No nie je to jediné jej dielo v Spojených štátoch. V Dana Point pri Pacifiku vytvorila loď, na ktorej našla miesto pre príbuzných zo Slovenska.

Loď pozostáva z tisícov drobných kúskov. Najradšej má diela, ktoré sú pre verejnosť. Pracuje na mozaikách, vytvára však aj veci zo skla či granitu. "Sme hrdí, že tu máme Slovenku, ktorá nás takto reprezentuje," uviedol Daniel Országh, konzul v Los Angeles.

Príbuzných Ľubica nevidela už dvanásť rokov. Jej najbližší plán je však jasný. "Momentálne sa zameriavam ísť na Slovensko, to je môj projekt," dodáva Selecká. Po návrate do Spojených štátov plná inšpirácie chce pokračovať vo svojej práci. Aj vďaka nej teda nájdete kus Slovenska i v Amerike.

TopStar Magazín v televízii WAU. Štarujeme 15. apríla o 20:00!

Zdroj: Marek Gabonay

data-ad-format="auto"

TV Program

16:55 Patrick
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:30 Áno, šéfe USA III.
18:30 Áno, šéfe USA III.
19:25 KINOSÁLA
18:05 Vraždy v Brokenwoode III.
20:10 Klamári III.
20:55 Klamári III.
18:05 Požiarnik Sam IX.
18:25 Okido I.
18:35 Knihy od Stonožky
16:40 Králové hor
18:25 LOL
20:15 Všechny prachy světa