Jasno
14°
Bratislava
František
4.10.2022
Jiřina Jirásková (81) uvažuje o samovražde
Zdielať na
Showbiznis

Jiřina Jirásková (81) uvažuje o samovražde

Zdroj: ISIFA

Česká herečka Jiřina Jirásková stratila chuť žiť. "Chcem si dať lieky na spanie a neprebudiť sa. Koľko si ich mám vziať?" povedala Jirásková svojmu kamarátovi, bývalému riaditeľovi Divadla na Vinohradoch Jindřichovi Gregorinimu.

"Povedal som jej, 'Neblbni, ráno sa aj tak prebudíš a bude ti len veľmi zle. Zajtra za ňou idem a tie hlúposti jej snáď z hlavy dostanem'," uviedol. Na zdraví herečky sa podpísali operačné zákroky a narkózy, ktoré podstúpila v ostatných piatich rokoch.

"Volal som jej na Štedrý deň. Len leží alebo sedí, chodiť nemôže. Nadávať ale stále vie," prezradil Gregorini s tým, že rovnako dobre jej ide fajčenie cigariet a popíjanie alkoholu. "Je to ťažké, už tu nechce byť. Na nemocnicu to nie je a prakticky Jiřine nezostáva nič iné ako čakať. Určite by jej pomohlo, keby sa postavila na divadelné dosky, tam ešte v septembri ožila a hrala výborne. Lenže ona sa už cíti slabá na to, aby sa tam vôbec dopravila," dodal Gregorini.

Jedna z najvýznamnejších predstaviteliek českej povojnovej hereckej generácie účinkovala v desiatkach filmov, napríklad Na kometě (1970), Ako svet prichádza o básnikov (1982) či v trilógii Slnko, seno... Jirásková je držiteľkou Ceny Thálie za celoživotné dielo (1998) a Vyznamenania za zásluhy (2006).

TopStar Magazín v televízii WAU. Každý pracovný deň o 20:00!

Zdroj:SITA

Zdielať na

Najčítanejšie