Zatiahnuté
Bratislava
Izabela
9.12.2022
Macaulay Culkin (31). Ja a heroin? Blbosť!
Zdielať na
Showbiznis

Macaulay Culkin (31). Ja a heroin? Blbosť!

Americký herec Macaulay Culkin, ktorý je známy zo série rodinných komédií Sám doma (1990, 1992), prostredníctvom svojho hovorcu dementoval informácie, že je závislý od heroínu a zostáva mu už len pol roka života.

Podľa jeho hovorcu sú informácie o závislosti "neopodstatnené, nemožné a vymyslené." "Žiadame zodpovedné médium, aby zvážilo dôveryhodnosť svojho zdroja a svoju reputáciu a nešírilo tento urážajúci a deštruktívny článok," dodal hovorca 31-ročnej hviezdy. Macaulay Culkin sa v posledných rokoch vôbec neobjavuje v seriáloch ani vo filmoch. Začiatkom januára 2011 navyše jeho hovorca potvrdil, že herec sa po ôsmich rokoch rozišiel s herečkou Milou Kunis.

Macaulay Culkin bol v rokoch 1990 až 1994 najlepšie plateným detským hercom na svete. Srdcia divákov si získal v roku 1990 postavou malého Kevina McCallistera v kinohite Chrisa Columbusa Sám doma (1990), za ktorú si vyslúžil nomináciu na Zlatý glóbus za najlepší herecký výkon v kategórii komédia a muzikál. Chlapčeka, ktorý trávi Vianoce bez rodiny, si zahral znovu o dva roky neskôr v pokračovaní filmu s názvom Sám doma 2: Stratený v New Yorku (1992).

Medzitým zažiaril aj po boku Dana Aykroyda a Jamie Lee Curtis vo filme Moja prvá láska (1991). Postavy milých chlapčekov vymenil v roku 1993 za psychicky labilného a žiarlivého Henryho Evansa vo filme Dobrý synček (1993). V roku 1994 sa Macaulay vrátil k postave opusteného syna, ktorý bojuje s hlúpymi zločincami. Richie Rich junior sa ale až nápadne podobá na úspešného Kevina McCallistera a v našich končinách sa film Richie Rich do kín dostal pod názvom Sám doma a bohatý (1994). V tom istom roku sa do slovenských kín dostalo aj rodinné fantasy Strážca kníh (1994), v ktorom si Culkin zahral Richa Taylera.

Práve postavy v detských a rodinných komédiách ho udržali na vlne ako úspešného mainstreamového detského herca. S miliónovým kontom a rozvedenými rodičmi však mladík v štrnástich rokoch celému svetu oznámil, že odchádza do hereckého dôchodku. Ako 17-ročný sa 21. júna 1998 zosobášil s broadwayskou herečkou Rachel Miner, ktorá mala v tom čase tiež len sedemnásť. Rozviedli sa 5. augusta 2000. Po nej od roku 2002 randil so spomenutou Milou Kunis.

Culkin, ktorý bol dobrým priateľom Michaela Jacksona a spolu s Liz Taylor je krstným otcom dvoch Jacksonových detí. Obľúbil si aj hit kráľa popu We Are The World...

TopStar Magazín v televízii WAU. Každý pracovný deň o 20:00!

Zdielať na

Pre ženu

Najčítanejšie