Oblačno
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Traja mŕtvi, kopa šrotu a fľaša vodky. Eva Rezešová (35) havarovala
Zdielať na
Showbiznis

Traja mŕtvi, kopa šrotu a fľaša vodky. Eva Rezešová (35) havarovala

Mimoriadne tragická nehoda sa stala nadránom na maďarskej diaľnici M3. Mladá vodička na BMW narazila do Fiatu, v ktorom uhoreli traja Maďari. Podľa informácií štábov KRIMI a NOVÍN mala luxusné auto šoférovať dcéra známeho podnikateľa a bývalého ministra Alexandra Rezeša († 53). Denník Nový Čas napísal, že Eva (35) bola pod vplyvom alkoholu. Túto teóriu podporil aj záznam z miesta nehody...

Bol to strašný pohľad! Jednu z najvyťaženejších diaľníc v Maďarsku uzavreli. Po nehode luxusného auta zo Slovenska zahynuli traja ľudia. Doslova zhoreli! Prežil len jeden človek. A fľaša vodky... Vyplýva to zo záznamu, ktorý odvysielalala maďarská televízia RTL Klub.

"Je to veľké nešťastie a tragédia. S pokorou a výčitkami na celý život sa hlboko ospravedlňujeme rodinám pozostalých. Všetkých nás to veľmi mrzí. Moja dcéra je pripravená niesť plnú zodpovednosť za následky tejto tragédie," povedala pred malou chvíľou televízii JOJ mama vinníčky Eva Rezešová.

Tridsaťpäťročná Slovenka na maďarskej diaľnici pravdepodobne zaspala a zozadu narazila do pred ňou idúceho auta. Následky nehody boli katastrofálne.

Fiat následne narazil do zvodidiel a začal horieť. Traja Maďari v aute doslova uhoreli. Štvrtý vyšiel z auta v poslednej chvíli, utrpel však údajne popáleniny druhého stupňa. Slovenka aj napriek tomu, že jej zdemolované auto skončilo na streche, vyviazla len so škrabancami.

Na diaľnici smerom na Budapešť sa preto tvorili dlhé kolóny. Denník Nový Čas s odvolaním sa na hovorkyňu polície v Peštianskej župe napísal, že vodička bola v čase nehody pod vplyvom alkoholu.

"Predbežné výsledky vyšetrenia potvrdili stredný stupeň opitosti. Polícia vodičku začala stíhať z podozrenia trestného činu spôsobenia dopravnej nehody s následkom smrti. Po vypočutí bola zadržaná," píše Nový Čas.

Vodička je podozrivá z trestného činu spôsobenia dopravnej nehody s následkom smrti, za čo jej u našich južných susedov hrozí až osem rokov za mrežami. "Presné promile alkoholu v krvi určí vyšetrenie krvi a moču, ktoré jej boli odobraté," povedala pre denník Nový Čas hovorkyňa polície Andrea Beluszárová-Beliczová. 

Eva Rezešová - Varholíková nie je jedinou známou osobou, ktorá zabíjala za volantom. Známy je prípad exmoderátora Rastislava Žitného, ktorý usmrtil pred rokmi päťročného Tomáška Žilavého. Speváčka Dara Rolins je zase vinná zo zavinenia nehody, pri ktorej v júli 2010 zomrel 63-ročný motocyklista Jindřich Rotrekl.

TopStar Magazín v televízii WAU. Každý pracovný deň o 20:00!

Zdielať na

Pre ženu

Najčítanejšie