ZATKLI princa Andrewa! Polícia zverejnila vyhlásenie k tomuto bezprecedentnému kroku!
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Princ bol kráľovnin miláčik, jeho kráľovský brat sa s ním už ale nemazná
Zdá sa, že ani príslušnosť k najmocnejšej monarchii sveta nezaručí človeku, že by ho spravodlivosť obišla - najmä v krajine, kde spravodlivosť a zákony platia pre všetkých. Dnes ráno si polícia prišla pre kráľovho brata, princa Andrewa. Ten tak zažíva azda najnepríjemnejšie chvíle svojho života práve v deň svojich 66. narodenín.
Princ Andrew
Bývalého britského princa Andrewa Mountbatten-Windsora vo štvrtok zadržala polícia. Brata kráľa Karola III. podozrieva zo zneužitia úradnej moci v spojení s jeho väzbami na nebohého sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina.
Ako zverejnila BBC, vo vyhlásení polície Thames Valley sa uvádza: "V rámci vyšetrovania sme dnes zatkli muža z Norfolku podozrivého zo zneužitia verejnej funkcie a vykonávame prehliadky na adresách v Berkshire a Norfolku. Muž zostáva v policajnej väzbe." V súlade so smernicami nezverejnia meno zatknutého muža, no vzhľadom k získaným informáciám je jasné, že ide o kráľovho brata. Viac informácií nezverejnia aj preto, že prípad je momentálne v riešení.
Zástupca náčelníka polície Oliver Wright povedal len toľko: "Po dôkladnom posúdení sme začali vyšetrovanie tohto podozrenia zo zneužitia verejnej funkcie. Je dôležité, aby sme chránili integritu a objektívnosť nášho vyšetrovania, keďže spolupracujeme s našimi partnermi na vyšetrovaní tohto údajného trestného činu. Chápeme významný verejný záujem o tento prípad a v primeranom čase poskytneme aktuálne informácie.“
Ide o bezprecedentný prípad, keďže je to prvýkrát, čo bol zatknutý bývalý princ. Čelil mnohým obvineniam v súvislosti s odsúdeným sexuálnym delikventom Jeffreyom Epsteinom, hoci stále dôrazne popiera akékoľvek protiprávne konanie. Fotografie, ale aj jeho úporná snaha vyhnúť sa súdnym procesom s najvýraznejšou tvárou Epsteinovho škandálu, dnes už nebohou Virginiou Giuffre, s ktorou sa radšej mimosúdne vyrovnal, ale neustále hádžu silný tieň podozrenia. Aj preto ho jeho brat pred časom zbavil všetkých titulov kráľovských funkcií.