Oblačno
-2°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
Po vyše 10-ročnom boji s rakovinou chorobe 45-ročná speváčka podľahla
Zdielať na
Hudba

Po vyše 10-ročnom boji s rakovinou chorobe 45-ročná speváčka podľahla

Zdroj: pexels.com

Najdesivejšia z civilizačných chorôb vzala svetu ďalšiu umelkyňu. Vo veku 45 rokov podľahla rakovine slávna portugalská speváčka Sara Tavares. Zomrela v nedeľu v lisabonskej nemocnici.

​Sara Tavares mala za sebou obdivuhodný boj s rakovinou, ktorej dokázala vzdorovať neuveriteľných 14 rokov, píše portál Sicnoticias. Ešte v roku 2009 bola Sara Tavares nútená na čas prerušiť svoju skvelo rozbehnutú kariéru kvôli diagnóze nádor na mozgu. Boj však nevzdala a speváčka sa nakoniec vrátila k hudbe.

Kariéra Sary Tavares sa začala jej víťazstvom vo finále speváckej súťaže v roku 1994 s piesňou Whitney Houston. V tom istom roku Sara Tavares zvíťazila na piesňovom festivale RTP s piesňou "Chamar a Música", ktorá jej otvorila dvere do Eurovízie, kde získala ôsme miesto. V roku 2017 bola ocenená Medzinárodnou kultúrnou medailou predsedom vlády a ministrom kultúry Kapverdských ostrovov. Počas svojej kariéry bola nominovaná na aj cenu BBC Awards for World Music či na cenu Latin Grammy.

Vypočujte si jeden z najväčších hitov Sary Tavares:

Prvý album speváčky vyšiel v roku 1996 pod názvom "Sara Tavares e Shout!". V septembri tohto roku ešte vydala nový singel s názvom "Kurtido". Sara Tavares sa narodila 1. februára 1978 v Lisabone, má kapverdský pôvod - ktorý preniesla aj do svojej hudby a bola predstaviteľkou tzv. World Music. Pred desiatimi rokmi vystúpila aj na festivale Colours of Ostrava. 

Posledný príspevok na sociálnej sieti je z 15. septembra, keď vyšla jej posledná pieseň:

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Sara Tavares (@saracotiar)

Sara a jej vystúpenie na Eurovízii:

Pre ženu

Najčítanejšie