Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Barbora
4.12.2023
To je tvrdé! Darinu figúru by chcel každý, TAKÉTO stravovanie by ale zvládol málokto!
Zdielať na

To je tvrdé! Darinu figúru by chcel každý, TAKÉTO stravovanie by ale zvládol málokto!

Archívna reportáž

Postavu ako lusk nemôže iste nikto speváčke Dare Rolins (50) odoprieť. Na jej vek ju má až obdivuhodne vyrysovanú, bez gramu tuku navyše. Nie je to však zadarmo. Na svojom instagramovom profile sa rada delí so svojimi skúsenosťami aj s jej sledovateľkami. Aj ona vyskúšala rôzne formy stravovania a ustálila sa na jednom type, ktorý odporúča aj druhým. Vysvetlila aj prečo si myslí, že je ten správny, a tiež priznala, že predtým sa stravovala podľa mylných rád.

​Ohľadom výživy a stravovania panuje mnoho predsudkov a fám. Tvrdeniu, že pre zdravie je ideálne jesť často a malé dávky jedla, podľahla svojho času aj speváčka Dara Rolins. Trvalo dosť dlho, kým sa nedozvedela, že to bola chyba. Vo svojom príspevku na Instagrame sa na tému stravovania na žiadosť jej sledovateliek rozpísala obšírnejšie. Rada sa podelila so svojimi skúsenosťami, aby pomohla v rozhodovaní tým, ktoré by chceli zlepšiť svoju postavu a kondíciu. Je pochopiteľné, že len cvičiť a behať celkom nestačí, ako sa hovorí, pri chudnutí rozhoduje zo 70 %  strava, z 30 % pohyb.

Dara vysvetlila, ako prišla na to, že v spôsobe stravovania robila chybu, keď jedávala často a malé porcie. "Nie je to tak dávno, čo mi celkom jednoducho a zrozumiteľne vysvetlila jedna odborníčka na zdravú výživu, že opak je pravdou. Človek sa stále učí a nikdy nie je neskoro na zmenu. Naše telo potrebuje jedlo spracovať, stráviť bielkoviny trvá 8 až 12 hodín. Medzi jedlami musíte dať telu čas, aby trávenie prebehlo hladko, bez ustavičného prerušovania a predhadzovania ďalších dobrôt. A to, že môžu byť zdravé, v tomto prípade na veci nič nemení," jednoducho opísala dôvod, pre ktorý prehodnotila svoj dovtedajší spôsob stravovania.

Dara má skutočne figúru snov: 

​Jej telu vraj veľmi prospelo, keď začala jesť iba trikrát denne a piť veľa vody. Keďže pravidelne intenzívne cvičí, dáva si navyše pred či po cvičení kvalitné proteínové, tzv. superfood šejky. Vôbec neje jedlo z múky a vyhýba sa aj cukru a prílohám. No predsa len to nie je len o úplnom odriekaní, občas si dá zmrzlinu či kvalitnú čokoládu a vychutná dobré víno a na raňajky máva ovocie.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Dara Rolins (@dararolins_vermi)

Nezabudla však na dôležité upozornenie, aby všetci nebrali jej rady ako písmo sväté. "Moje rady sa týkajú dospelých, nie detí. Možno vás to prekvapí, dokonca so mnou nemusíte ani súhlasiť. Píšem to, čo žijem, a delím sa s vami o to preto, že sa ma na spôsob môjho stravovania a na všetko, čo sa týka môjho tela, pýtate. Ja som živá odpoveď," uzavrela svoj príspevok Dara Rolins, no predsa len by azda bolo treba uznať, že ľudia majú aj rôznu stavbu tela, aj iste predispozície, a rozhodne nie každý môže vyzerať ako Dara. Dôležité je zachovať si formu, ktorá zaručí pevné zdravie a radosť zo života.

Pre ženu

Najčítanejšie