Jasno
21°
Bratislava
Matúš
21.9.2023
Spevák slávnej kapely je vo vážnom stave! 30-ročnej hviezde haprovalo zdravie už dlhšie!
Zdielať na

Spevák slávnej kapely je vo vážnom stave! 30-ročnej hviezde haprovalo zdravie už dlhšie!

Archívne video

Za svoj mladý život si toho užil bývalý člen slávnej chlapčenskej skupiny One Direction, Liam Payne (30), neúrekom. Ako to už v týchto kruhoch býva, súčasťou vystúpení a turné boli bujaré žúrky, pričom nechýbal alkohol, ani drogy. U Liama to došlo až tak ďaleko, že sa vlani rozhodol pre odvykaciu kúru. Azda aj jeho divoký spôsob života spôsobil jeho súčasné zdravotné problémy. V auguste počas dovolenky bol jeho stav taký kritický, že sa ocitol v nemocnici.

​Paradoxom v prípade vážnych zdravotných problémov speváka Liama Payna je, že posledných šesť mesiacov predtým, ako musel byť hospitalizovaný, abstinoval a venoval sa práci na svojom druhom albume. Tento rok sa chystal na veľký návrat, od septembra mal začať turné po Južnej Amerike. Krátko predtým si užíval dovolenku pri talianskom jazere Como spolu s krásnou priateľkou Kate Cassidy, ako informovali v The Sun. Oslávili tam aj prvé výročie od začiatku ich vzťahu. Práve Kate privolala záchranku počas jeho záchvatu bolesti obličiek, ktorá ho previezla do nemocnice na urgentné ošetrenie. Zostal tam týždeň.

V nemocnici sa podroboval rôznym vyšetreniam, aby mohli lekári určiť, čo sa deje v jeho organizme. Turné musel odložiť. On sám to vysvetľoval vo videu pre fanúšikov slovami: "Počas posledného týždňa som bol v nemocnici s vážnou infekciou obličiek, je to niečo, čo by som neželal nikomu, a lekári hovoria, že si teraz potrebujem oddýchnuť a zotaviť sa. Mám okolo seba tých najlepších ľudí, ktorí sa mi snažia pomôcť zotaviť sa, ale turné budeme musieť preložiť." Tým, ktorí si už zakúpili vstupenky, sa ospravedlnil.

No zdá sa, že hospitalizácia problém nevyriešila. Podrobnosti o Paynovom zdravotnom stave sú však v súčasnosti nejasné, za posledné týždne mal ale vyhľadať lekársku pomoc už dvakrát. K jeho ďalšej informovaný zdroj povedal: "Liam je na tom zle, ale je na najlepšom mieste, kde môže byť, a lekári budú môcť konečne prísť na to, čo sa deje. Chcú urobiť všetky možné testy, aby tomu úplne porozumeli. Majú podozrenie, že už nejaký čas je tam problém, ktorý sa len zhoršoval."

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Liam Payne (@liampayne)

Pre Liama sa najviac trápi jeho mama Karen Payne (62). Spevák má veľkú podporu v synovi Bearovi (6), aj v jeho mame, expartnerke Cheryl Cole. Už v júli spomínal vo videu, že mu diagnostikovali niekoľko stavov. "Aby som nezachádzal príliš do detailov, jedným z nich je, že v mojom živote je veľa šialených vecí," zveril sa Payne. Už v detstve lekári zistili, že má jednu obličku zjazvenú a nefunkčnú. Každodenné bolesti mu zmierňovali injekcie. Je otázne, kedy bude môcť nastúpiť na odložené turné, vstupenky preto radšej refundujú. Podstatné je, aby sa problém vyriešil, ak zlyhá aj tá jedna funkčná oblička, bude nutná transplantácia.

Pre ženu

Najčítanejšie