Jasno
21°
Bratislava
Matúš
21.9.2023
To sú ostré obvinenia! Brat hviezdneho speváka ho vraj len zneužíva!
Zdielať na

To sú ostré obvinenia! Brat hviezdneho speváka ho vraj len zneužíva!

Zdroj: Instagram/VN

Po náhlej mozgovej príhode speváka Václava Neckářa (79) pred vyše dvadsiatimi rokmi sa ho ujal jeho brat Jan Neckář (74). Iste ho to stálo veľa energie a snahy, aby ho vrátil späť na hudobnú scénu, ale podarilo sa mu to. Vašek zabodoval v roku 2011 piesňou Půlnoční, odvtedy sa radí opäť k hviezdam na českej hudobnej scéne. Na dôvody, prečo sa Jan snaží udržať Vaška v aktivite napriek jeho zjavne narastajúcim zdravotným problémom, sa ale mnohí pozerajú s nevôľou.

​Zdá sa byť priam zázrak, že sa Václav Neckář napriek blížiacej osemdesiatke a zdravotným problémom ešte stále pohybuje na výslní českej hudobnej scény. Ale ozývajú sa už aj hlasy, či to je vôbec jeho vôľa a či by pre neho nebolo lepšie tráviť jeseň života v pokoji doma. Mnohí jeho fanúšikovia nadobudli dojem, že ho do aktívneho pokračovania v kariére tlačí jeho mladší bratr Jan Neckář, aby sa na ňom "zviditeľňoval a priživoval". Naznačovala by tomu aj účasť oboch na premiére filmu Němá tajemství, keď sa zrejme pre Vaškove problémy v polovici premietania vytratili, ako o tom informovali v Blesku.

Na to začali pozerať prísnym okom a poukazovať Vaškovi sledovatelia na Instagramei. "Nech už si užíva pokoj doma, odpočíva a nenecháva sa stále niekam pchať svojim braček. Hlavne, aby sa zlaťáky sypali," namietala v komentári jedna zo skupiny kritikov. "Poslednú dobu je s ním ten jeho brat všade. Všade ho strká a vyzerá, že ho aj núti do vecí, do ktorých by sa najskôr spevák nehrnul. Je mi Václava ľúto," zamýšľal sa niekto druhý. Nechce sa im veriť, že by sa potreboval toľko trápiť na pódiách z vlastnej vôle. Na Soundtrack festivale v Poděbradoch mal nedávno Václav Neckář s kapelou už v predstihu narodeninový koncert. Osemdesiatku zavŕši totiž až 23. októbra. Na horúcom popoludňajšom slnku účinkovanie zvládol bez zjavných problémov.

Iste ho povzbudilo, že hneď po druhej piesni dostal špeciálny dar, a to originálneho Oscara dovezeného z Ameriky. Neskôr ho ešte obdarovali cenou Soundtrack festivalu za celoživotné dielo. Za skandovania publika doslova rozkvital a počas vystúpenia popri speve aj tancoval ako za mlada. Deň pred jeho osemdesiatkou, 22. októbra, ho čakajú dva koncerty v pražskom divadle Hybernia. Večerný koncert je už vypredaný. Má radosť, že mu sľúbila vystúpenie aj Marta Kubišová s piesňami Massachusetts a Časy se mění. Tú druhú mala zaspievať aj na inaugurácii prezidenta, čo ale odmietla. "Povedala mi, že som pre ňu dôležitejší ako prezident a pokiaľ bude živá, príde za akýchkoľvek okolností," pochválil sa Neckář, ktorý sa teší aj na Jarka Nohavicu, ktorý má zaspievať Václavák.

Pre ženu

Najčítanejšie