Jasno
21°
Bratislava
Matúš
21.9.2023
Zomrel spevák známej kapely, mal len 56 rokov. Ich najväčší hit si spievajú všetci!
Zdielať na

Zomrel spevák známej kapely, mal len 56 rokov. Ich najväčší hit si spievajú všetci!

Zdroj: youtube/screenshot

Smutná správa o skone len 56-ročného speváka kapely Smash Mouth prišla spoza oceánu. Steve Harwell zomrel podľa vyjadrenia manažéra kapely na zlyhanie pečene.

​Podľa NYTimes skonal spevák vo svojom dome v Boise v štáte Idaho. Skupina Smash Mouth vznikla v roku 1994 v kalifornskom San Jose a prvýkrát prerazila so skladbou "Walkin' on the Sun" z roku 1997, ktorá bola aj na ich debutovom albume "Fush Yu Mang".

Ešte väčší úspech zaznamenala skupina s vydaním ďalšieho albumu "Astro Lounge" v roku 1999 a jeho hitom "All Star", ktorý sa dostal na vrchol hitparád. Pieseň, ktorá bola nominovaná na cenu Grammy, sa objavila aj v mnohých filmoch a o dva roky neskôr sa tešila opäť obrovskej popularite, keď sa objavila v úvodných titulkoch animovaného filmu "Shrek", ktorý získal Oscara.

"Nemali sme ani tušenie, aký veľký bude Shrek," povedal Harwell v rozhovore pre Rolling Stone v roku 2019. Odvtedy "All Star" žije ďalej a stala sa bohatým zdrojom internetových paródií. Aj po takmer 25 rokoch je Harwellov hlas stále pevne spojený práve s týmto hitom.  "All Star" má na Spotify takmer miliardu streamov. "Walkin' on the Sun" a "I'm a Believer", coververzia piesne Monkees, ktorá sa objavila aj na soundtracku k filmu "Shrek", tiež získali stovky miliónov streamov.

Skupina venovala svojmu niekrajšiemu lídrovi spomienku na sociálnych sieťach:

Harwell opustil kapelu v roku 2021 a úplne ukončil svoju koncertnú činnosť po živom vystúpení v štáte New York, počas ktorého bolo vidieť, ako si stále šomre a používa vulgarizmy. Podľa viacerých vtedajších správ v médiách si Harwell začiatkom toho istého roka dal pauzu od živého vystupovania kvôli problémom so srdcom. O problémoch s pečeňou sa nevedelo, no práve tie sa mu stali osudnými.

Pre ženu

Najčítanejšie