VIDEO: Takto to vyzerá, keď Cigánski diabli zahrajú naživo vo vysielaní správ

VIDEO: Takto to vyzerá, keď Cigánski diabli zahrajú naživo vo vysielaní správ

BRATISLAVA / Cigánski diabli si získavajú srdcia milovníkov hudby na celom svete už desať rokov. Okrúhle jubileum sa rozhodli osláviť vo veľkom štýle - na bratislavskom hrade. Dych berúca hudobná šou plná temperamentu, vášne, elegancie, talentu a zvučných mien. Takto sa ukázali Cigánski diabli v piatok aj v Novinách o 12-tej.

Hudobné zoskupenie Cigánskych diablov oslavuje svoje 10. výročie veľkolepým koncertom na Bratislavskom hrade. Koncertovali na najznámejších pódiách naprieč všetkými svetadielmi. Odbornou verejnosťou sú považovaný za jeden z najlepších orchestrov v kategórií Etno a World music na svete. Spolupracovali s poprednými symfonickými orchestrami, dirigentmi, spevákmi a inštrumentalistami rozličných žánrov.

Majú za sebou nespočetné množstvo predaných nosičov. Sú držiteľmi zlatých i platinových platní či ocenenia Hudobnej akadémie Grammy. A pri príležitosti osláv 10. výročia od svojho vzniku predvedú počas jediného večera svoje geniálne majstrovstvo na brilantnej hudobnej šou.

27. augusta sa priestory západnej terasy Bratislavského hradu premenia na otvorenú koncertnú sálu, ktorá sa ponorí do tónov veselých, ale i clivých. Diváci sa počas večera plného živelných rytmov môžu tešiť nielen na prierez hudobných žánrov v unikátnom husľovom podaní primáša Štefana Banyáka, cimbalu Ernesta Šarköziho, violončela Silvie Šarköziovej, klarinetu Zoltána Grunzu, ale aj na Slovenských filharmonikov a Veľký cigánsky orchester, ktoré im budú sekundovať v harmonickom súlade.

Grandióznosť celého podujatia podtrhne veľkolepá scéna, na ktorej sa okrem samotných Cigánskych diablov, Slovenských filharmonikov a Veľkého cigánskeho orchestra predstavia aj velikáni československého hudobného neba – Lucie Bíla a Robo Grigorov.

Počas jediného koncertu svojho druhu na Slovensku zaznejú čardáše, tanečné melódie, ale aj opera, klasika, ruské, židovské či cigánske piesne v neobvyklých hudobných kombináciách s novým imidžom, ku ktorým sa pridajú najväčšie hity Bílej a Grigorova. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

17:00 NOVINY O 17:00
17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:05 Simpsonovci XVIII.
17:35 Komisár Rex XVI.
18:35 Komisár Rex XVI.
17:30 Súdna sieň
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie II.
17:30 Pat a Mat
17:40 ZáchranáRik II.
17:50 Ferdo Mravec
16:50 Domácnost naruby
18:35 Santovo tajemství
20:15 Půlnoc v Paříži