Depeche Mode si podmanili Bratislavu

26.05.2013 14:28 Topstar.sk Hudba

Depeche Mode si podmanili Bratislavu

Britská kapela Depeche Mode absolvovala v sobotu večer tretí koncert na Slovensku. Rovnako ako v rokoch 2006 a 2010, aj tentoraz zavítala do Bratislavy a tretíkrát sa predstavila na štadióne Pasienky. Prišlo sa na nich pozrieť približne 30-tisíc fanúšikov, a tak v stánku futbalového majstra Slovenska bolo aspoň raz v roku naozaj plno.

Na vystúpenie legendárnej formácie v rámci jej The Delta Machine Tour neprišli len Bratislavčania, ľudia z iných slovenských miest, ale aj množstvo Čechov alebo Rakúšanov. Tí najverejnejší sa pred štadiónom začali združovať už niekoľko hodín pred koncertom a mnohí z nich si dali zraz aj v Hant aréne, kde sa konala oficiálna afterpárty.

Ako predskokani sa v sobotu večer predviedli speváčka Katarína Knechtová a skupina Lavagance. Prvú menovanú spája s Depeche Mode ich koncertný bubeník Christian Eigner, ktorý Knechtovej produkoval jej ostatný album Tajomstvá (2012). Pre Lavagance bol predskokanský post významný tým, že sa pred slávnou kapelou ukázali už po druhý raz a tiež tým, že sobotňajšie vystúpenie pripadlo na ôsme výročie ich prvého oficiálneho koncertu. Zaujímavosťou je fakt, že lokálni predskokani nie sú na The Delta Machine Tour vôbec bežní a Bratislava teda bola v tomto smere výnimočná.

V sobotu bolo pomerne chladné počasie, no napokon nepršalo. Problémy nespôsoboval ani vietor, s ktorým si zvukári výborne poradili. Nástrahy open-air koncertu sa im podarilo zvládnuť naozaj obdivuhodne a zvuk bol ozdobou víkendového koncertu. Aj jeho zásluhou toto vystúpenie množstvo fanúšikov označilo ako najlepšie, aké kapela v Bratislave odohrala.

Výraznou mierou sa pod výborný dojem podpísal i bezprostredný frontman Dave Gahan. Od začiatku pobehoval po pódiu, neustále sa točil okolo stojanu na mikrofón, tancoval a predovšetkým ukážkovo spieval, čím si fanúšikov získal už po prvých minútach. Tie boli mimochodom mimoriadne vydarené.

Kým na väčšine koncertov sú prvé skladby len „oťukávacie“, Depeche Mode to v sobotu roztočili už od úvodnej piesne Welcome To My World. Po nej nasledovala ďalšia novinka z nahrávky Delta Machine (2013) - singel Angel. "Ďakujem, veľmi pekne ďakujem,“ povedal 51-ročný Gahan po tretej skladbe večera s názvom Walking In My Shoes.

Depeche Mode nikdy nevynikali výraznejšou komunikáciu s publikom, a tak tomu bolo aj na Pasienkoch. Gahanova komunikácia s divákmi počas zvyšku koncertu spočívala najmä v gestách. Kým on bol v tomto smere mimoriadne aktívny, zvyšná členovia trojčlennej skupiny Martin Gore a Andy Fletcher si viac-menej udržiavali sústredenú kamennú tvár. Okrem hudby kapela komunikovala aj prostredníctvom projekcií, ktoré dokresľovali náladu a atmosféru jednotlivých piesní. Napríklad pri Black Celebration bola projekcia čierno-biela, pri Heaven zase premietali video s režisérskym podpisom Antona Corbijna, ktoré nahradilo oficiálny videoklip.

Setlist koncertu kapely Depeche Mode v Bratislava (25. mája 2013):
1. Welcome to My World
2. Angel
3. Walking in My Shoes
4. Precious
5. Black Celebration
6. Policy of Truth
7. Should Be Higher
8. Barrel of a Gun
9. Higher Love
10. When the Body Speaks
11. Heaven
12. Soothe My Soul
13. A Pain That I'm Used To (Jacques Lu Cont Remix)
14. A Question of Time
15. Secret to the End
16. Enjoy the Silence
17. Personal Jesus
18. Goodbye
Prídavky:
19. Home
20. Halo (Goldfrapp Remix)
21. Just Can't Get Enough
22. I Feel You
23. Never Let Me Down Again

TopStar Magazín v televízii WAU. Každý pracovný deň o 20:00!

Zdroj: topstar.sk,SITA,Alexandra Hinková 

TV Program

15:30 Extrémni žgrloši III.
16:00 BUČKOVCI 3
17:30 NOVINY
14:35 EXTRÉMNE PRÍPADY
15:35 Profesionáli VIII.
16:30 Simpsonovci XXIII.
15:25 C.S.I.: Kriminálka Miami I.
16:20 Hawaii 5.0 VIII.
17:10 Kosti
15:25 Strážca vesmíru Roger
15:35 Zabi nudu!
15:45 Jojko záchranár
14:55 Hluboká voda
16:45 Mozek v plamenech
18:25 Z ulice na green