Jasno
21°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
Spevák Ráž (57) sa vyhrážal, že použije zbraň
Zdielať na
Hudba

Spevák Ráž (57) sa vyhrážal, že použije zbraň

Spevák Jožo Ráž poskytol českému týždenníku Instinkt rozhovor, v ktorom vyjadril svoj negatívny názor na Číňanov. Tí totiž podľa neho po ním očakávanom ekonomickom páde Spojených štátov amerických ovládnu svet a "kto im odmietne slúžiť, nebude žiť“.

Ako sám povedal, nie je rasista, ale Číňanov sa bojí. "Je ich strašne veľa. Preto mám doma dve búchačky – keď sem príde táto ázijská vlna, prvých 45 Číňanov odstrelím a posledné tri guľky si nechám pre seba a svoju rodinu,“ vyhlásil. Ako informoval denník Sme, Rážov zbrojný preukaz preverí polícia.

Líder skupiny Elán tiež odsúdil kapitalizmus, ktorý podľa jeho slov neznáša. "Naopak socializmus, aj keď mal určité chyby, bol postavený na veľmi dobrej myšlienke, ktorá vychádzala z kresťanských princípov – každému dá, čo potrebuje a čo si zaslúži. Bohužiaľ, ľudia sú hlúpi a tak sa tejto ideológie zriekli a nahradili ju kapitalizmom, ktorý má od základu zlú filozofiu – pracuj, nakupuj, spotrebuj, zahoď,“ vysvetlil. Tiež povedal, že ak mu kapitalisti budú znepríjemňovať život, "bude zlý".

Skupina Elán vznikla v roku 1968. Debutovala až o 13 rokov neskôr albumom Ôsmy svetadiel (1981). Odvtedy uviedla na trh 12 štúdiových nahrávok, 5 anglických albumov a niekoľko živých nahrávok a kompilácií, za ktoré dostala 25 platinových platní. Kapela ustála aj niekoľkoročnú prestávku, ktorú zapríčinila nehoda Joža Ráža z júna 1999.

Po pauze sa Elánu podarilo odohrať koncert v Prahe, na ktorý prišlo až 80-tisíc ľudí. V roku 2007 skupina vypredala aj slávnu Carnegie Hall v New Yorku. V súčasnosti Elán koncertuje v zostave: Jožo Ráž (basová gitara, spev), Jano Baláž (sólová gitara, sólový spev), Vašo Patejdl (klávesy, spev), Peter Farnbauer (gitara), Ľubo Horňák (klávesy), Henry Tóth (gitara) a Boris Brna (bicie nástroje). Spevák Jožo Ráž si toho v živote preskákal veľa. Preto sa minulý rok zúčastnil na istom benefičnom podujatí a podporil obete dopravných nehôd. Viac vo videu. 

TopStar Magazín v televízii WAU. Každý pracovný deň o 20:00!

Zdielať na

Najčítanejšie