Zatiahnuté
10°
Bratislava
Vojtech
23.4.2024
Titanic 3D. Cameron predstavil prvé scény z filmu
Zdielať na

Titanic 3D. Cameron predstavil prvé scény z filmu

Kanadský režisér James Cameron predstavil prvé scény z očakávanej 3D verzie filmu Titanic. V hollywoodskych Paramount Studios premietol spoločne s producentom Jonom Landauom krátky 18-minútový film o filme.

"Je to snímka, ktorú videlo mnoho ľudí, často dokonca viackrát, no existuje generácia ľudí, ktorí ju v kinách nemali možnosť vidieť," povedal na margo jej opätovného uvedenie do kín 57-ročný Cameron. "Milujem 3D, myslím si, že ide o niečo spektakulárne. Ak by v tom čase boli 3D kamery a kiná, určite by sme tento film nakrúcali v 3D," povedal svetoznámy filmový tvorca, ktorý má na konte aj také snímky ako Terminátor (1984), Votrelec 2 (1986), Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991) či Avatar (2009).

Romantická dráma s Kate Winslet a Leonardom DiCapriom v hlavných úlohách sa do kín dostane 6. apríla 2012, teda iba deväť dní pred stým výročím potopenia smutne známej lode, na palube ktorej sa film odohráva. Pôvodná snímka z roku 1997 zarobila na celom svete viac ako 1,8 miliardy amerických dolárov a jej tvorcovia si za ňu odniesli 11 Oscarov.

Titanic je ďalšou klasickou snímkou, ktorá sa dočká svojho nového uvedenia do kín vo formáte 3D. Len nedávno americké kiná premietali animovaný film Leví kráľ z dielne spoločnosti Disney z roku 1994. Podľa Jamesa Camerona existuje 10 až 20 ďalších klasických filmov, ktoré by filmári mohli previesť do formátu 3D. "Samozrejme, len v prípade, že odvedú dobrú prácu," povedal režisér.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie