Najsexi ženou roka 2009 je Kate Beckinsale
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Anglickej herečke udelil tento titul prestížny magazín Esquir
„Ak ste akýkoľvek druh ľudskej bytosti, musí vám byť jasné, že takýto titul je smiešny,“ povedala pre časopis hviezda. „Ale na druhej strane, sa mi táto myšlienka pozdáva. Cítim, že z toho musím niečo vyťažiť. Mala by som ísť asi von a zlepšiť sa napríklad v tancovaní,“ dodala prvá európska držiteľka tohto titulu.
Esquire udeľuje každoročne titul Najsexi žijúca žena od roka 2004. Prvou víťazkou sa stala Angelina Jolie, po nej nasledovali Jessica Biel, Scarlett Johansson, Charlize Theron a v roku 2008 to bola Halle Berry.
Kate Beckinsale sa narodila v roku 1973 v Londýne. Hrala vo filmoch ako Pearl Harbor (2001), Letec (2004), Underworld: Boj v podsvetí (2003) či Underworld: Boj v podsvetí 2 (2005). Čoskoro sa dostane do slovenských kín snímka Navždy dobrí, kde si zahrala po boku Roberta De Nira a Drew Barrymore.
Od mája 2004 je vydatá za režiséra Lena Wisemana. Má desaťročnú dcéru Lily Mo z predchádzajúceho vzťahu s Michaelom Sheenom.