Zatiahnuté
Bratislava
Boleslav
16.3.2025
Z miláčika tínedžeriek Paddyho z Kelly Family sa stal mních
Zdielať na
TopStar

Z miláčika tínedžeriek Paddyho z Kelly Family sa stal mních

Autogramy už nerozdáva, zato však ružence a prívesky s obrázkom Panny Márie

Pred piatimi rokmi sa rozlúčil Paddy Kelly s legendárnou rodinnou kapelou "Kelly Family", ktorá získala 48 zlatých platní. Zmenil si meno na John Paul Mary a ako "brat" sa nasťahoval do kláštora katolíckeho združenia Johannes vo francúzskom Burgundsku.

Počas Fórumu Altötting, medzinárodného stretnutia mladých v mariánskom pútnickom mestečku Altötting v južnom Bavorsku Paddy prezradil, že ako spevácka hviezda veľmi trpel a mával psychické krízy.

"Jedného dňa som chcel radšej zomrieť než žiť ďalej. Bolo to také zlé, že som vyšiel do vysokého domu, otvoril som okno a pozeral som sa dolu. Cítil som nutkanie zoskočiť. Odrazu, zoči-voči smrti sa mi život zdal byť dôležitým. A počul som hlas Boha - môjho pána - a nasledoval som ho. Žalostne som plakal..." spomína Paddy. 

Ako ďalej vyhlásil Paddy, medzitým dalo opäť jeho život do poriadku päť vecí: modlenie ruženca, čítanie Biblie, spovede, pôsty a sväté prijímanie. Asi 1700 účastníkom Fóra povedal: "To by ste mali robiť aj vy."

Jeho terajší život ako obyčajného mnícha je viac naplnený ako kedysi, tvrdí Paddy a dodáva: "Predtým som býval na zámkoch a hausbootoch. Mal som sluhov, bodygardov a veľa fanúšikov. Ale nebol som taký šťastný ako v kláštore."

Autogramy dnes mladík už nerozdáva, zato však ružence a prívesky s obrázkom Panny Márie, informuje dnes portál bild.de.

Zdielať na

Najčítanejšie