Tisíce Jacksonových fanúšikov sa stretli v 02 Arene na vigílii
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Dočasná "svätyňa" je plná odkazov pre Michaela...
Včera 13. júla teda nebol žiaden koncert a jedinou hudbou bol plechový zvuk ampliónov, z ktorých sa rinuli najväčšie hity Michaela Jacksona.
Fanúšikovia začali klásť na pietnom mieste - dočasnej "svätyni" - kvety, spomienkové predmety a odkazy už deň po jeho smrti.
REUTERS
Organizátori spevákovho turné však očakávali, že sa do londýnskej 02 Areny zídu doslova tisíce fanúšikov, aby si vigíliou uctili večer, ktorý sa mal stať začiatkom jeho dlhoočakávaného comebacku. Práve v londýnskej O2 Arene mal Jackson odohrať prvý z 50 koncertov šnúry.
Neplánovaný pietny večer zorganizovali spevákovi obdivovatelia prostredníctvom obľúbenej internetovej sociálnej siete Facebook.
Jedna z organizátoriek vigílie Laura Butsonová uviedla pre americkú spravodajskú stanicu CNN, že do londýnskej O2 Areny pricestujú lietadlom ľudia z celého sveta.
Dočasná "svätyňa" vznikla na námestí Peninsula Square pri hlavnej aréne.
Už dnes ju však manažment 02 Areny mieni odstrániť, čo vyvolalo pobúrenie Jacksonových obdivovateľov. "Je to odporné," uviedla Laura Butsonová. "Dnes v noci dáme zbohom niekomu, koho už nikdy neuvidíme vystupovať."
Ešte stále visia otázniky nad okolnosťami náhlej spevákovej smrti iba tri týždne pred plánovaným začiatkom jeho londýnskych koncertov.