Jasno
-1°
Bratislava
Jozef
19.3.2025
Veterán Neil Diamond dobyl po USA aj Veľkú Britániu
Zdielať na
TopStar

Veterán Neil Diamond dobyl po USA aj Veľkú Britániu

Na vrchol Billboardu sa dostal vôbec po prvý raz a to napriek tomu, že na hudobnom poli pôsobí už vyše 48 rokov, vo Veľkej Británii je to rovnako ako v USA jeho vôbec prvé "Number one". <b>VIDEÁ: Home Before Dark</b>

Po dobytí amerického albumového rebríčka Billboard sa rovnaký kúsok podaril Neilovi Diamondovi aj vo Veľkej Británii, kde kraľuje aktuálnemu rebríčku UK Chartu s najnovšou štúdiovou nahrávkou Home Before Dark.

Šesťdesiatsedemročný spevák sa dostal na vrchol Billboardu vôbec po prvý raz a to napriek tomu, že na hudobnom poli pôsobí už vyše 48 rokov. Vo Veľkej Británii je to rovnako ako v USA jeho vôbec prvé "Number one". Podľa Official UK Charts Company ešte žiaden umelec v histórii hudby nečakal tak dlho, kým dosiahol vytúženú prvú priečku.

Na dvojke sa v aktuálnom týždni ocitla ďalšia novinka, nahrávka drum'n'bassovej formácie Pendulum s názvom In Silico. Ide o druhý štúdiový album austrálskej skupiny, debut Hold Your Colour vyšiel v lete 2007. Tretiu pozíciu obsadila minulotýždňová jednotka, nahrávka Jumping All Over The World nemeckého techno združenia Scooter. Na štvrtom mieste je speváčka Duffy s úspešným albumom Rockferry a na päťke Hard Candy, jedenásty štúdiový album popovej kráľovnej Madonny.

Z noviniek do poradia výraznejšie zasiahli aj spevák Jay Sean a jeho druhá štúdiovka My Own Way na šestke alebo kompilácie hitov Franka Sinatru a britskej skupiny The Searchers na desiatom, respektíve jedenástom mieste. Sklamaním je určite až 28. priečka pre novinku Mobyho s názvom Last Night, ktorá tak nenapodobnila úspech svojich troch predchodcov - albumov Play, 18 a Hotel.

Zdielať na

Najčítanejšie