Zatiahnuté
13°
Bratislava
Adrián
23.3.2025
Zomrel režisér Anglického pacienta
Zdielať na
TopStar

Zomrel režisér Anglického pacienta

Britský režisér Anthony Minghella zomrel na následky krvácania do mozgu. <b>VIDEÁ: Ukážky z jeho najväčšieho úspechu a zábery z filmu</b>

Britský režisér Anthony Minghella zomrel vo veku 54 rokov. V utorok o tom informoval jeho agent.

Britský režisér Anthony Minghella dnes podľa informácií internetovej stránky magazínu Variety zomrel na následky krvácania do mozgu. Ako Variety informoval hovorca, Minghella o piatej ráno podľahol krvácaniu do mozgu v londýnskej nemocnici Charing Cross, kde sa podrobil rutinnému chirurgickému zákroku na krku.

Minghella, ktorý stál napríklad za filmami Truly, Madly, Deeply (1991) a Návrat do Cold Mountain (2003), bol od roku 2003 predsedom Britského filmového inštitútu.

V roku 1997 získal Oscara za réžiu snímky Anglický pacient (1996) s Ralphom Fiennesom a Juliette Binoche v hlavných úlohách. Nomináciu na Cenu americkej filmovej Akadémie si vyslúžil aj scenárom kriminálneho trileru Talentovaný pán Ripley (1999).

Jeho režijným debutom bola romantická dráma Truly, Madly, Deeply z roku 1991. Pokračoval adaptáciami Anglického pacienta Michaela Ondaatjeho a Talentovaného pána Ripleyho Patricie Highsmith.

Bol autorom scenára a režíroval Návrat do Cold Mountain s Judeom Lawom, Nicole Kidman a Renée Zellweger, ktorá získala za vedľajšiu úlohu vo filme Oscara.

V roku 2005 režíroval svoju prvú operu - produkciu Madame Butterfly Anglickej národnej opery v londýnskom Coliseum. Naposledy režíroval pilotný film televíznej seriálovej adaptácie knižnej série The No 1 Ladies' Detective Agency.

Zdielať na

Najčítanejšie