Pred tromi rokmi zomrel spevák Peter Fiala
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Zdroj: peterfiala.sk
26.12.2004 zostalo ticho... Neskutočné ticho pre človeka, ktorý celý svoj mladý život žil pre hudbu a spev. Za doposiaľ nevysvetlených tragických okolností zomrel pri autonehode spevák Peter Fiala.
Peter Fiala sa narodil 29.12.1977 v Trenčíne. Prvé dva roky života prežil v Novom Meste nad Váhom a odvtedy žil v Partizánskom. Po skočení základnej školy odišiel študovať na Pedagogickú školu do Modry, kde mohol rozvíjať svoje spevácke schopnosti.
V septembri 2004 Petrovi vyšlo jeho debutové CD s názvom "Ver mi alebo nie", na ktorom je dvanásť skladieb. Producentom cédečka bol Bruno Oravec. Celé leto Peter nahrával spevy v štúdiu Rada Ortha (Vrabec), ktorý sa stal koproducentom a mal na starosti aranžmány, produkciu a réžiu spevu.
Na CD mu hrali takí muzikanti, ako Juraj Kupec, Jimi Cimbala, Braňo Jelen, Rado Orth a Bruno Oravec. Úspešne odštartoval so singlom "Keď nestačí slovenčina", ku ktorému klip režíroval Marek Mackovič.
Ďalším singlom sa stala pieseň "Vojna a mier". K tejto piesni klip režírovala Janka Cukerová. O výtvarnú stránku a fotky sa postaral Peter Nagy s priateľkou Monikou Hrabovčákovou, ktorá mala na starosti celkovú vizáž interpreta. Album je plný výbornej hudby, nápaditých vokálov a skvelých textov o živote, láske a bežných životných situáciách.
Po Petrovej smrti vyšlo v roku 2005 spomienkové DVD „LÁSKA JE ŠOK (Peter FIALA - Spevák, ktorý žil svoj sen)“. O niečo neskôr tanečný remix k veľmi úspešnej skladbe „Láska je šok“. Rok po jeho tragickom odchode vyšla z iniciatívy Petrových fanúšikov, a po dohode s vydavateľstvom FORZA MUSIC, album zo zachovaných a doposiaľ nevydaných skladieb „druhá...“.
Informácie z internetovej stránky www.peterfiala.sk