Jasno
23°
Bratislava
Ľubomíra
9.8.2026
Popová princezná Rihanna s miliónovými nohami v Bratislave
Zdielať na
TopStar

Popová princezná Rihanna s miliónovými nohami v Bratislave

rihanna spevacka

Zdroj: SITA/AP/Jason DeCrow

S prejavom a vizážou v štýle Alicie Keysovej, Beyoncé Knowlesovej či Mariah Careyovej, ktoré uvádza ako svoje vzory, sa v devätnástich stala svetovou hviezdou a jej najnovší hit Umbrella rúca hitparády.

Dlhokánske nohy, exotický pohľad a chytľavý hlas. Mladučká Rihanna z Barbadosu je hudobnou senzáciou roku 2007.

S prejavom a vizážou v štýle Alicie Keysovej, Beyoncé Knowlesovej či Mariah Careyovej, ktoré uvádza ako svoje vzory, sa v devätnástich stala svetovou hviezdou a jej najnovší hit Umbrella rúca hitparády. Utorkový koncert v Bratislave v rámci turné Good Girl Gone Bad bude jej jedinou zastávkou v strednej Európe.

Robyn Rihanna Fenty alias Rihanna, ktorá spieva v štýle rhythm and blues, hip hop a soul, na hite Umbrella spolupracovala s raperom Jayom-Z. Pieseň z jej poslednej platne Good Girl Gone Bad sa vyšplhala medzi sedem najúspešnejších singlov histórie britských rebríčkov.

Desať týždňov po sebe bola najpočúvanejšou, najhranejšou a najpredávanejšou pesničkou v Británii. Na vrchol hitparád sa prepracovala i v Nemecku, Japonsku a Amerike.

A pritom Rihanna ešte nedávno spievala doma na Barbadose hity Mariah Careyovej na miestnych plážach a školských estrádach. Narodila sa 20. februára 1988, jej otec pochádza z Barbadosu, matka z Guyany. Keď vyhrala miestnu súťaž krásy, všimol si ju známy americký producent Evan Rogers, ktorý na Barbadose trávil dovolenku, a jej spev mu znel sľubne.

Vďaka tomu mohla v šestnástich rokoch podpísať zmluvu s Def Jam Records. Debutovú platňu Music of the Sun vydala v roku 2005, dodnes sa jej predali zhruba dva milióny nosičov. Predskakovala na turné Gwen Stefani a hneď rok po prvej platni sa objavil na trhu druhý album A Girl Like Me.

Na treťom spolupracovala okrem ďalších i s Justinom Timberlakom. V tomto roku ju tiež firma Gillette ocenila titulom božských nôh, ktoré jej poistila na milión dolárov.

Tento rok v júli vystúpila Rihanna v Tokiu v rámci megakoncertu Live Earth. A terajšie turné odštartovala v septembri v Kanade.

V susednom Česku Rihanna tentoraz nevystúpi, ale už tam bola. Pri natáčaní videoklipu Shut up and Drive, v ktorom je možné vidieť české auto. Popová princezná na vysokých topánočkách sa tu vlní okolo jedného z najznámejších áut českej tuningovej scény - oranžovej Škody Rapid AK-47 Rabbit s brnenskou značkou.

Zdielať na

Najčítanejšie