Polojasno
29°
Bratislava
Leonard
16.8.2022
Slovenské celebrity bojujú proti anorexii krásou
Zdielať na
TopStar

Slovenské celebrity bojujú proti anorexii krásou

Zdroj: -S/ilustračné

Slovenské osobnosti sa obliekli do luxusných rób, aby upozornili na problém s anorexiou.

Slovenské osobnosti sa obliekli do luxusných rób, aby upozornili na problém s anorexiou.

Vyše 50 fotografií modeliek, moderátoriek, herečiek a speváčok aj s ich osobným posolstvom budú môcť návštevníci bratislavského nákupno-zábavného centra Aupark vidieť od 20. do 27. októbra.

Celebrity z rôznych oblastí sa zúčastnili na fotografovaní bez nároku na honorár. Ich cieľom je riešiť problém anorexie medzi mladými dievčatami krásou, nie šokom, ako sa pokúšajú iné kampane. "Ak to len trošku pomôže, tak to nebola zbytočná práca," uviedla pre agentúru SITA speváčka Zdenka Predná.

Projekt ju oslovil predovšetkým preto, že vzhľadom na jeho vážnosť sa o ňom málo otvorene hovorí. Kampaň proti anorexii sa zapáčila aj moderátorke televízie Markíza Zlatici Puškárovej.

Na fotografiách sú podľa nej ženy, ktoré v živote niečo dokázali a môžu byť dobrým príkladom pre mladé dievčatá. "Nie je dôležité číslo na váhe, ale váha osobnosti," vysvetlila svoj postoj k hmotnosti mladých dievčat Puškárová. Podľa nej nehýbe svetom kult tela, ale vlastnosti žien, ako charizma či vzdelanie.

Hlavnou tvárou kampane spadajúcej do projektu Liga proti anorexii, neziskovej organizácie Inštitút pre rozvoj osobnosti, sa stala riaditeľka súťaže Miss Slovensko Lucia Hablovičová.

I keď sa na Slovensku u missiek a modeliek s anorexiou nestretla, má osobnú skúsenosť zo zahraničia, kde pracovala ako modelka. "Mala som dve spolubývajúce, jednu v Paríži a jednu v Miláne a obidve trpeli týmto ochorením," prezradila.

Fotograf Ján Hudcovič nafotografoval viac než 60 slovenských osobností. Niektoré fotografie však pravdepodobne už nikto neuvidí, pretože mu priamo z auta ukradli notebook aj so snímkami úspešných slovenských modeliek. Ako povedala manažérka výstavy Silvia Wilschová, stratilo sa asi 12 fotografií modeliek pracujúcich pre agentúru Elite Model Look. "Je mi to veľmi ľúto, lebo tam bolo veľa tvárí a veľa krásnych fotiek," dodala.

Boli medzi nimi snímky modelky Lucie Dvorskej, ale aj porotkyne z Miliónového tanca Svetlany Sopkovej, modelky Jany Šišolákovej a Anity Mládenekovej. Do boja proti anorexii sa zapojili aj Karin Haydu, Andrea Chabroňová, Marianna Ďurianová, Veronika Paulovičová, Adriana Kmotríková či Mária Kráľovičová.

Zdielať na

Pre ženu

Najčítanejšie