Jasno
-1°
Bratislava
Eduard
18.3.2025
Vydierač Toma Cruisa spáchal samovraždu
Zdielať na
TopStar

Vydierač Toma Cruisa spáchal samovraždu

Tom Cruise

Zdroj: Alan Light

Tridsaťsedemročnému mužovi hrozili dva roky vo väzení a pokuta takmer 6 miliónov korún za pokus o vydieranie v prípade ukradnutých fotografií z hercovej svadby s Katie Holmes.

Muža, ktorý vydieral Toma Cruisa fotografiami z jeho svadby, našli mŕtveho v dome v Arizone. Vyšetrovatelia potvrdili, že David Hans Schmidt spáchal samovraždu. Štyridsaťsedemročnému mužovi hrozili dva roky vo väzení a pokuta takmer 6 miliónov korún za pokus o vydieranie v prípade ukradnutých fotografií z hercovej svadby s Katie Holmes.

Schmidt bol v domácom väzení a na súd sa mal dostaviť 11. októbra, uviedla jeho právnička Nancy Kardon. "Som zarmútená jeho stratou, považovala som ho za veľmi milého muža," povedala obhajkyňa. Na súde chcela požiadať o klientovo podmienečné prepustenie.

Polícia si všimla, že elektronický prívesok, ktorý mal muž na tele, sa dlhšie nehýbal a muž sa ani neprišiel ukázať na policajnú stanicu. Mŕtveho Schmidta našli v piatok popoludní. V júli ho zatkol Federálny vyšetrovací úrad za vydieranie hereckej hviezdy Toma Cruisa.

Získal fotografie zo svadby v Taliansku, opätovne kontaktoval jeho zástupcov a vyhrážal sa ich predajom na čiernom trhu, ak nedostane sumu medzi 1,25 a 1,35 miliónov dolárov. Tom Cruise a Katie Holmes sa vzali 18. novembra 2006 v stredovekom zámku v mestečku Bracciano v blízkosti Ríma. Fotografie zo svadby predali exkluzívne iba trom magazínom.

V minulosti sa Schmidt pokúšal predať fotografie a denníky dedičky hotelového impéria Paris Hilton a podarilo sa mu predať videonahrávku zo svadobnej noci krasokorčuliarky Tonye Harding.

Zdielať na

Najčítanejšie