Skoro jasno
28°
Bratislava
Ľubomíra
9.8.2022
Bond, James Bond! Agent 007 oslavuje päťdesiatku
Zdielať na
TopStar

Bond, James Bond! Agent 007 oslavuje päťdesiatku

Chlapci dúfali, že sa ním stanú, dievčatá zas, že takého stretnú. Nesmrteľný agent James Bond sa opäť pripomína. Tentoraz dokumentom, v ktorom si jeho tvorcovia posvietili na legendu, ktorá oslavuje päťdesiatku.

Sean Connery, Pierce Brosnan a Daniel Craig - synonymum Jamesa Bonda pre staršie ročníky, aj mladú generáciu.

Nie všetko okolo agenta 007 bolo ideálne...

Dokument britského režiséra Stevena Rileyho Všetko alebo nič - čo neviete o agentovi 007, však prináša oveľa viac než len súbor legendárnych viet."Chcel som zachytiť pravdu o ceste, ktorú si James Bond prešiel. Požiadal som o povolenie zverejniť aj nelichotivé informácie. Našťastie producenti súhlasili," hovorí režisér Steven Riley.

Počas päťdesiacich rokov, v rámci ktorých nás agent 007 ohuruje nadľudskými výkonmi a nehynúcou kondíciou si jeho tvorcovia zažili nemálo krušných chvíľ. "Najviac dala zabrať výmena generácií, zlaďovanie vkusu a samozrejme medziľudské vzťahy – ľudia sa schádzali a rozchádzali v súkromí aj profesijne. Vo filme som chcel prísť na koreň tomu, ako to všetko ustáli," tvrdí Steven Riley.

Ktorý Bond je najlepší?

Záludným otázkam sa nevyhli ani samotní producenti. Napríklad tej, ktorý z predstaviteľov Jamesa Bonda bol podľa nich najlepší. "To máte ako so ženami. Vždy je najlepšia aktuálna manželka," vysvetľuje Michael G Wilson.

A to znamená, že jednotkou je teraz Daniel Craig. To, či  svoje bondovské kvality potvrdí aj do tretice, zistíme už čoskoro. V celkovo 23. pokračovaní.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

James Bond - agent 007-  oslavuje päťdesiatku!

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie