FOTOGALÉRIA. Toto sú najkrajšie ženy sveta. Alebo Miss World...

FOTOGALÉRIA. Toto sú najkrajšie ženy sveta. Alebo Miss World...

Tohtoročná Miss World sa konala v meste Ordos v čínskej autonómnej oblasti Vnútorné Mongolsko. Zúčastnilo sa jej rekordných 115 krások z celého sveta. Do finále však postúpilo len 7 z nich a najkrajšou ženou sveta sa stala len 23-ročná študentka hudby, Číňanka You Wen Xia. Pozrite si najkrajšie ženy našej planéty...

Slovenka sa prebojovala do Top Model

Kráľovné krásy z Číny získali titul najkrajšej ženy sveta už po druhý raz v histórii - v roku 2007 sa to podarilo Zhang Zilin. "Keď som bola mladá, mala som veľké šťastie, pretože mi pomohlo veľmi veľa ľudí. Dúfam, že v budúcnosti budem zas ja môcť pomáhať deťom, aby boli šťastné," vyhlásila počas súťaže Wen Xia, keď sa jej pýtali, prečo by mala vyhrať. Korunku si prebrala od minuloročnej víťazky, Venezuelčanky Ivian Sarcos.

Titul prvej vicemiss patrí Sophii Moulds z Walesu a druhou vicemiss je Jessica Kahawaty z Austrálie. Slovenská zástupkyňa Kristína Krajčírová sa neprebojovala ani medzi 15 semifinalistiek. Podarilo sa jej však postúpiť do štvrťfinále čiastkovej súťaže Top Model.

Do finále len tie najlepšie

Do semifinále postúpili kandidátky z pätnástich krajín: USA, Španielsko, Filipíny, Holandsko, Mexiko, Keňa, Indonézia, Anglicko, Južný Sudán, Jamajka, India, Brazília, Austrália, Wales a Čína, pričom posledných sedem menovaných pokračovalo do finále. Počas slávnostného večera tiež predstavili víťazky piatich súťažných disciplín.

V športe zvíťazila Švédka Sanna Jinnedal, v kategórii Beach Fashion bodovala spomínaná Sophie Moulds z Walesu, v súťaži Top Model zas konkurentky premohla zástupkyňa Južného Sudánu Atong Demach. V talentovej súťaži bola najlepšia celková víťazka Yu Wen Xia. Titul Beauty With A Purpose alebo Krása s účelom udelili Vanyi Mishre z Indie.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: ISIFA

Zdroj: noviny.sk/reuters, sita. isifa

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:25 DIVOKÉ KONE
08:30 Rýchla rota Chipa a Dala
09:25 Simpsonovci XXIV.
05:30 Panelák
06:15 TIPOS INFO
06:20 Kutyil s.r.o. II.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:10 Hrdinové ohně
07:30 Všechno musí pryč
09:20 Belmondo