Jasno
16°
Bratislava
František
4.10.2022
FORBES. Najvplyvnejšou celebritou je Jennifer Lopez (42)
Zdielať na

FORBES. Najvplyvnejšou celebritou je Jennifer Lopez (42)

Americká speváčka Jennifer Lopez je podľa magazínu Forbes najvplyvnejšou celebritou na svete. Vystriedala ďalšiu Newyorčanku - Lady Gaga. Tá klesla na piatu priečku.

40 miliónov na účte

Podľa Forbes zarobila Lopez za posledných 12 mesiacov približne 52 miliónov amerických dolárov (v prepočte približne 40,8 milióna eur). Peniaze jej na kontá plynuli najmä z predaja oblečenia jej vlastnej odevnej značky a tiež za prácu porotkyne v šou American Idol.

Rovnako ako naposledy je na druhej priečke v rebríčku televízna osobnosť Oprah Winfrey, ktorá mu vládla v rokoch 2005, 2007, 2008 a 2010. Päťdesiatosemročná Winfrey vlani v máji po 25 rokoch ukončila svoju talkšou The Oprah Winfrey Show a založila vlastnú televíziu OWN TV. Podľa Forbes za uplynulých 12 mesiacov zarobila približne 165 miliónov dolárov (129,5 milióna eur).

Trojkou opäť Bieber

Nič sa oproti vlaňajšiemu vydaniu rebríčka nezmenilo ani na trojke, kde je opäť kanadský tínedžer Justin Bieber. Po prvý raz sa do prvej päťky dostala barbadoská hviezda Rihanna, ktorá je na štvrtom mieste. Do prvej desiatky sa okrem spomenutej Lady Gaga zmestili ešte aj Britney Spears, Kim Kardashian, Katy Perry, Tom Cruise a Steven Spielberg.

Do druhej desiatky sa dostali: Taylor Swift, Tiger Woods, Angelina Jolie, Donald Trump, LeBron James, Beyoncé , Elton John, Simon Cowell, Rush Limbaugh a Tyler Perry. Magazín Forbes zostavuje svoj rebríček na základe príjmov, medializácie a vplyvu jednotlivých osobností.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti TWITTER a vyhrajte!

Speváčka a herečka Jennifer Lopez

sita

Súvisiace články

Najčítanejšie